شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ربیع فلاح ˈ روز شنبه در جلسه شورای اداری جویبار افزود : این میزان اعتبار برای خارج…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ ربیع فلاح ˈ روز شنبه در جلسه شورای اداری جویبار افزود : این میزان اعتبار برای خارج کردن 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی از وضعیت ماندابی در نطر گرفته شده است.

وی به سابقه سه ساله اجرای طرح زهکشی اراضی کشاورزی مازندران اشاره کرد و گفت : قرار است این اعتبار از محل فاینانس تامین شود.

استاندار مازندران با اشاره به موافقت دولت با قرار دادن برنج کشاورزان استان در سبد کالایی از این تصمیم به عنوان گامی جهت رونق و تقویت بخش کشاورزی یاد کرد.

فلاح از متعادل نبودن عرضه و تقاضای بازار مرکبات مازندران انتقاد کرد و گفت : تبدیل اراضی کشاورزی استان به باغ مرکبات سبب سرریز بیش از اندازه عرضه این محصول در بازار شده است.

وی عرضه بیشتر از تقاضای مرکبات را عامل کاهش قیمت این محصول و به دنبال آن زیان باغداران اعلام کرد و افزود : هماهنگی در بازار عرضه و تقاضای این محصول می تواند در کاهش ضرر تاثیر گذار باشد.

استاندار مازندران همچنین به دریافت کنندگان تسهیلات بانکی بخش صنعت بدون انجام کار هشدار داد و گفت : با واحدهای صنعتی که تسهیلات بانکی دریافت ولی اقدامی برای فعال کردن انجام ندادند ، با جدیت برخورد خوهد شد.

وی افزود : تسهیلات پرداختی به این واحدها پس گرفته شده و به واحدهای نیمه تمامی تزریق خوهد شد که نیازمند اعتبار برای اتمام کار هستند.

فلاح اتمام طرح های نیمه تمام و رهاشده صنعتی در مازندران را مهم ترین اولویت برشمرد و گفت : ایجاد واحدهای صنعتی جدید بنا به شرایط خاص و ضروت انجام خواهد شد .ک/2

7329/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.