شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین گروسی بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئونات اسلامی شهرستان نهاوند در سالن شهدای فرمانداری اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین گروسی بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئونات اسلامی شهرستان نهاوند در سالن شهدای فرمانداری اظهار داشت: 20 مسجد در سطح شهرستان نهاوند برای برگزاری مراسم اعتکاف امسال اعلام آمادگی کرده اند.

حجت الاسلام گروسی گفت: سال گذشته 864 نفر در 17 مسجد  در مراسم اعتکاف شهرستان نهاوند شرکت کردند که از این تعداد 794 نفر خواهر و 70 نفر آقایان بودند.

وی ادامه داد: شهرداري، اداره برق، اداره آب و شرکت گاز نهاوند موظفند در ايام برگزاری اعتکاف برای خدمات رساني به معتکفين با اين ستاد همکاري هاي لازم را داشته باشند.

سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند عنوان کرد: 200 برنامه فرهنگي و مذهبي جذاب و متنوع در مجموع برای ایام اعتکاف نهاوند در نظر گرفته شده است و پنج کمیته ی فرهنگی، روابط عمومی و اطلاع رسانی، تدارکات و پشتیبانی، نظارت و ارزیابی و ثبت نام زمینه حضور باشکوه مردم را در اعتکاف امسال فراهم می کنند.

حجت الاسلام حسین گروسی بیان داشت: يكي از مباني فرهنگ ديني جامعه كه به پديده اي بسيار مؤثر تبديل شده است مراسم اعتكاف است، اين مقوله در بين جوانان سراسر كشور به حركتي پر شور تبديل شده است.

حجت الاسلام گروسی با اشاره به اينكه سه روز تهذيب نفس در خانه خدا در رسيدن افراد يك جامعه به كمال و سعادت مؤثر است ادامه داد: مسئله اعتكاف بايد مورد پشتيباني برنامه اي قرار گيرد.

وی با بيان اينكه امام جماعت و هيئت امناي مساجد يك ركن مهم براي فعاليت هاي فرهنگي  و ديني هستند بر پشتيباني هر چه بيشتر آنان از تشكل هاي فرهنگي، انسجام جوانان و نظارت و نقش آفريني در برنامه هاي مربوط به مساجد تأكيد كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *