سه شنبه، ۰۴ آبان ۹۵ - ۰۸:۲۶
پهپادهای کشاورز

پهپادهای کشاورز در حالی به دنیای تولید محصولات زارعی قدم گذاشته اند که پژوهشگران آمریکایی در این باره معتقدند که استفاده از پهپادها…

پهپادهای کشاورز در حالی به دنیای تولید محصولات زارعی قدم گذاشته اند که پژوهشگران آمریکایی در این باره معتقدند که استفاده از پهپادها در کشاورزی نه تنها در افزایش سرعت تولید محصولات کشاورزی موثر است، بلکه باعث انگیزه بیشتر در کشاورزان و به دنبال آن بهره‌وری بیشتر خواهد شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با توجه به اینکه پهپادهای کشاورز  این روزها در حال ورود به این عرصه هشتند و کشاورزان آمریکایی نیز علاقه زیادی نسبت به خرید تجهیزات مدرن و کمکی در امر زراعت دارند، این امر سبب شده که سال گذشته حدود ۴۵ هزار پهپاد با کارایی معمولی توسط آنها خریداری شود.

پهپادهای کشاورز اگر چه به سرعت و در سال های آینده دنیای کشاورزی مدرن را دگرگون خواهند کرد اما استفاده از پهپادهای ویژه برای مصارفی همچون بررسی میزان سلامت گیاهان، سم‌پاشی گیاهان و نشانه‌گذاری دام‌ها بهترین وسیله کمکی برای کشاورزان محسوب می‌شود.

پهپادهای کشاورز

پهپادهای کشاورز

در این میان قوانین جدید فدرال آمریکا نیز خرید و استفاده از پهپادهای کشاورز اختصاصی برای مصارف کشاورزی را آسان‌تر کرده است. قوانین جدید به کشاورزان اجازه می‌دهد که پهپادهای خود را پس از خرید و آزمایش سریعا ثبت و بدون داشتن مدرک خلبانی از آنها در محدوده و ارتفاع خاصی استفاده کنند. تا قبل از تصویب این قوانین، کشاورزان برای خرید یا استفاده از هواپیما باید گواهینامه خلبانی را دریافت می‌کرده و چند پروسه وقت‌گیر را انجام می‌دادند.

کشاورزان آمریکایی با استفاده از پهپادهای کشاورز می‌توانند وضعیت سلامت محصول و آفات احتمالی را بررسی کرده و پس از نشانه‌گذاری نقاط آلوده و در معرض خطر، زمین کشاورزی را با استفاده از مخازن تعبیه شده روی پهپاد سمپاشی کنند.

استفاده از پهپادهای کشاورز البته در مصارف کشاورزی نه تنها از خرید و یا حتی اجاره هواپیما ارزان‌تر تمام می‌شود، بلکه با این روش کشاورزان بدون مهارت پرواز نیز با انجام یک دوره آموزشی تحت نرم‌افزار، در کمترین زمان روش استفاده از پهپاد را فرا می‌گیرند.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]cnbc[/highlight]

یک دیدگاه برای “پهپادهای کشاورز هم به دنیای تولید محصولات زارعی قدم گذاشتن !”

  1. حبیب گفت:

    بالاخره دنیای کشاورزی هم باید تغییر کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *