پنجشنبه، ۰۵ اسفند ۹۵ - ۰۸:۰۸
پهپاد آئورا

محققان موسسه KD Interactive موفق به ساخت ربات پرنده ای با نام پهپاد آئورا شده اند که برای کنترل وضعیت پرواز آن به…

محققان موسسه KD Interactive موفق به ساخت ربات پرنده ای با نام پهپاد آئورا شده اند که برای کنترل وضعیت پرواز آن به جای استفاده از دسته کنترل و یا گوشی هوشمند صرفا باید از یک دستکش مخصوص استفاده شود. در ادامه با میهن پست همراه باشید .

پهپاد آئورا نخستین نمونه از پهپاد های نسل جدید است که هوشمند تر شده و به کمک حرکات دست پرواز می کند . در این پهپاد کاربر بعد از پوشیدن یک دستکش مخصوص می تواند پهپاد را با حرکات آرام دست به سمت مقصد نهایی کنترل کند .طراحی و ساخت این پهپاد می تواند گام تازه ای در زمینه تولید محصولات هوشمند باشد که کنترل این گونه از تولیدات را به سادگی و بدون نیاز به ابزار های جانبی خاصی ممکن می سازد.

پهپاد آئورا با حرکت افقی و عمودی دست به صورت افقی و عمودی پرواز می کند. به همین دلیل کاربر باید برای هدایت آرام این پرنده کوچک دارای مهارت های ویژه ای باشد . پهپاد آئورا به همراه یک قفس عرضه می شود ، قفسی که پهپاد را در محاصره خود قرار داده و از آسیب دیدن پهپاد جلوگیری می کند . این قفس همچنین  کنترل و هدایت پهپاد را در محیط های تنگ و بسته راحتر می سازد.

پهپاد آئورا

جالب است بدانید این پهپاد را می توان به شکلی تنظیم کرد که در یک مسیر از قبل مشخص شده حرکت کند . از دیگر ویژگی های منحصر بفرد این پهپاد می توان به توانایی تعقیب افراد در موقعیت های خاص اشاره کرد .

البته جهت حفظ امنیت پهپاد آئورا می توان در تنظیم ارتفاع پرواز نیز محدودیت ایجاد کرد . گفته می شود تولید این پهپاد بصورت انبوه از چند ماه پیش آغاز شده و در پاییز امسال با قیمت ۱۰۰ دلار  وارد بازار خواهد شد .

کاربرد پهپاد ها دیگر مثل گذشته فقط در مقاصد نظامی ، جنگی و جاسوسی و این قبیل از موارد محدود نمی شود بلکه با گسترش روز افزون تکنولوژی ها می توان از این محصول در زندگی و کار های روزمره نیز استفاده کرد.

[highlight]منبع [/highlight]: cnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *