یکشنبه، ۲۸ آذر ۹۵ - ۰۸:۵۶
پهپاد اینترنتی فیسبوک

پهپاد اینترنتی فیسبوک در حالی و در اولین پروازش سقوط کرد که فیسبوک به تازگی اولین پرواز موفقیت آمیز Aquila پهپاد اینترنتی خود…

پهپاد اینترنتی فیسبوک در حالی و در اولین پروازش سقوط کرد که فیسبوک به تازگی اولین پرواز موفقیت آمیز Aquila پهپاد اینترنتی خود را جشن گرفته بود اما همه چیز برای این پهپاد اینترنتی که انرژی خود را از خورشید تامین می کند، به خوبی پیش نرفت و پرواز آکیلا با سقوطی ناخوشایند به پایان رسید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پهپاد اینترنتی فیسبوک که چند وقتی است مورد توجه رسانه ها قرار گرفته بود در اولین پرواز خود با وجود آنکه پهپاد اینترنتی فیسبوک یک پهپاد توسعه یافته نیز هست بعد از ۹۶ دقیقه پرواز موفق در آسمان شهر یوما واقع در ایالت آریزونا به دلیل مشکلات ساختاری در بال سمت راستش سقوط کرد.

البته باید گفت که پهپاد اینترنتی فیسبوک که  Aquila نام دارد تنها به وسیله سیستم فرود خودکار قادر به فرود روی سطح زمین است. این سیستم به طور پیش فرض، اطلاعاتی مانند سرعت باد و دما را اندازه گیری می کند و با انجام محاسبات و تنظیمات مناسب، فرودی آرام و نرم را برای پهپاد رقم می زند.

بد نیست بدانید که در جریان پرواز آزمایشی پهپاد اینترنتی فیسبوک Aquila  و به هنگام انجام آزمایش و قبل از زمان فرود Aquila ، اپراتور میزان سرعت باد را ۷ گره اعلام کرده بود اما با این وجود، زمانی که Aquila قصد انجام اعملیات فرود را داشته، سرعت باد به ۱۸ گره افزایش یافته است. همین عامل باعث شده تا سیستم فرود خودکار، دماغه را به سمت پایین سوق داده و سرعت پهپاد از حد مجاز ۲۵ مایل بر ساعت عبور کند. همین عامل باعث کشیدگی بال سمت راست شده که دلیل اصلی سقوط نیز به همین موضوع باز می گردد.

پهپاد اینترنتی فیسبوک

به گفته مدیران فیسبوک ، سیستم فرود خودکار پهپاد اینترنتی فیسبوک نمی تواند به صورت همزمان، سرعت حرکت هوایی و مکان یابی را به انجام رساند. علاوه بر این، اولویت فعالیت های سیستم فرود خودکار نیز با جهت یابی است و به همین دلیل پهپاد نتوانسته در زمان تغییر سرعت باد، تنظیمات خود را به روز نگه دارد.

با این اوضاء رخ داده فیسبوک با در نظر گرفتن تغییراتی خاص در طراحی و نرم افزار پهپاد اینترنتی خود ، می خواهد بر این مشکلات غلبه کند. اولین کاری که فیسبوک در لیست وظایف خود قرار داده، ساخت دستگاهی است که پهپاد به واسطه آن بتواند از افزایش سرعت به هنگام فرود جلو گیری کند.

با این حال فیسبوک قصد دارد با تکمیل نرم افزار پهپاد اینترنتی Aquila بتواند به هنگام فرود این پهپاد کنترل بیشتری را داشته و در این میان محققین این شرکت نیز در حال حاضر روی دومین نسخه Aquila کار می کنند و امید دارند که در آینده ای نزدیک بتوانند با Aquila اینترنت را به تمامی نقاط جهان ارسال کنند.

[highlight]منبع: Engadget[/highlight]

2 دیدگاه برای “پهپاد اینترنتی فیسبوک در اولین پروازش بعد از ۹۶ دقیقه سقوط کرد ؟”

  1. چکاوک گفت:

    خوشحالی مدیران فیسبوک دوام زیادی نداشته

  2. شادی گفت:

    پروژه موفقی نخواهد بود ، باید اینترنت ماهواره بزارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.