دوشنبه، ۱۵ خرداد ۹۶ - ۰۸:۵۵
پهپاد خورشیدی با توانايي پرواز بر روي آب

 پهپاد خورشیدی با توانایی پرواز بر روی آب توسط محققان کانادایی ساخته‌ شد.  این پهپاد می‌تواند بر روی سطح آب فرود آمده و…

 پهپاد خورشیدی با توانایی پرواز بر روی آب توسط محققان کانادایی ساخته‌ شد.  این پهپاد می‌تواند بر روی سطح آب فرود آمده و مجددا پس از شارژ شدن دوباره پرواز کند. این پهپاد اگر بتواند انتظارات این محققان را برآورده کند می تواند چالش بزرک نشست و برخواست حال حاضر پهپاد ها را تا حدودی حل کند . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پهپاد خورشیدی با توانایی پرواز بر روی آب از آن جهت با اهمیت است که پهپادهای با بال‌های ثابت بهتر از پهپادهای چند ملخی می‌توانند پرواز کنند و همچنین برای مسافت‌های طولانی‌تر مناسب هستند؛ اما نقطه ضعف آنها این است که باید فضای مناسبی برای بلند شدن از زمین داشته باشند. و حالا با ساخت این پهپاد این مشکل تا حدودی حل شده است.

این پهپاد که در بال‌های آن از سلول‌های خورشیدی استفاده شده و از جنس فیبر کربن و پلی‌استایرن ساخته شده است ، انرژی خود را از نور خورشید می‌گیرد و می‌تواند روی سطح آب نیز فرود آمده و مجددا پرواز کند.

بد نیست بدانید که مطمئنا پهپادی که بتواند مانند بالگرد به صورت عمودی پرواز کند و همچنین مانند هواپیما مسیر مستقیم را با سرعت مناسب طی کند، می‌تواند یک قدم بلند در پیشرفت فناوری پهپادها محسوب شود.

محققان کانادایی در دانشگاه شربروک Sherbrooke مکانیسم جالبی برای نحوه عملکرد این پهپاد طراحی کرده‌اند که شاه‌کلید آن چرخش و زاویه‌دار شدن موتور و پروانه این پهپاد است.

زمانی که پهپاد روی سطح آب قرار دارد، این بخش با زاویه ۹۰ درجه نسبت به وضعیت معمول قرار می‌گیرد و با شروع چرخش پروانه، پهپاد همزمان در جهت جلو و بالا به حرکت درمی‌آید و با سرعت گرفتن، از سطح آب جدا شده و به پرواز درمی‌آید.

حدود ۹ درصد از مساحت ۱۰ میلیون کیلومتر مربعی کانادا از دریاچه تشکیل شده است و این پهپاد می‌تواند در چنین محیطی بسیار کارآمد و سودمند باشد. در حال حاضر این پهپاد مراحل اول تست و طراحی را پشت سر گذاشته است و باید برای عرضه نمونه تکمیل‌شده آن صبر کرد.

با هم تصاویری از پهپاد خورشیدی با توانایی پرواز بر روی آب را تماشا می کنیم

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *