جمعه، ۲۷ مرداد ۹۶ - ۰۹:۲۵
پهپاد خورشیدی

محققان دانشگاه مینه‌ سوتا امریکا موفق به ساخت پهپاد خورشیدی شده اند که با استفاده از پنل‌ های خورشیدی شارژ شده و این قابلیت را…

محققان دانشگاه مینه‌ سوتا امریکا موفق به ساخت پهپاد خورشیدی شده اند که با استفاده از پنل‌ های خورشیدی شارژ شده و این قابلیت را دارد که از وضعیت پهپاد به شکل هواپیما تغییر حالت دهد تا با سرعت بیشتری حرکت کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

طول بال این پهپاد خورشیدی حدود دو متر است و بیشتر برای استفاده کشاورزی ساخته شده و می‌تواند برای بررسی وضعیت زمین‌ های وسیع کشاورزی در آمریکا جهت فیلم برداری از وضعیت محصولات مورد استفاده قرار بگیرد.

این برای اولین بار است که ساخت پهپاد خورشیدی که بتواند به شکل هواپیما تغییر وضعیت دهد ، انجام گرفته و کشاورزان نیز می‌توانند با استفاده از این پهپادها تمام نقاط زمین کشاورزی را به خوبی بررسی کرده و نقاطی که نیاز به آبیاری ، بارور کردن و یا سم‌ پاشی دارند به سرعت شناسایی کنند.

پهپاد خورشیدی

این پهپاد خورشیدی مدتی به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته اما تا به حال ویدیو و یا گزارشی رسمی از آن منتشر نشده است تا نحوه تغییر وضعیت آن به هواپیما مشاهده شود اما در بیانیه دانشگاه مینه‌سوتا به این قابلیت اشاره شده است.

[highlight]منبع[/highlight]  engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *