دوشنبه، ۰۱ خرداد ۹۶ - ۰۸:۵۸
پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden

پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden در حالی توسط شرکت تکسترون رونمایی شده است که این کمپانی از جدیدترین پهپاد رادارگریز خود در…

پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden در حالی توسط شرکت تکسترون رونمایی شده است که این کمپانی از جدیدترین پهپاد رادارگریز خود در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی کرده ، پهپادی که در واقع نمونه تکامل یافته پهپاد Shadow M2 است که در سال 2012 رونمایی شده بود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden به گونه ای مدرن طراحی و ساخته شده است و توضیح بیشتر این که فناوری‌ هایی نظیر طراحی ترکیبی بال‌ها ، سیستم پیشرانش جدید و قابلیت استفاده چند منظوره این پهپاد سبب شده که شرکت سازنده آن یعنی تکسترون Textron این پهپادها را نسل جدیدی از محصولات خود قلمداد کند.

موتور پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden یکی از کم‌صداترین موتورها در بین نمونه‌های مشابه است و دارای یک سامانه خنک‌کننده است که با آب کار می‌کند. بازدهی الکتریکی این پهپاد نسبت به نمونه‌های قبلی افزایش پیدا کرده است و سرعت آن نیز به 166 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

بیل ایربیBill Irby معاون اول شرکت تکسترون در خصوص پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden گفته :

این پهپاد پیشرفت‌های چشمگیری نسبت به نسل قبل خود داشته است که رادارگریزی و عدم شناسایی از سوی ماهواره‌ها مهمترین قابلیت‌های این سامانه است و البته پرواز و فرود این پهپاد به صورت خودکار انجام می‌شود و همچنین برای شرایط اضطراری دارای چتر نجات است و بعلاوه قابلیت هدایت و کنترل آن نیز بهبود چشمگیری پیدا کرده است.

البته در خصوص مدت زمان پرواز پهپاد رادار گریز نایت واردن NightWarden نیز باید گفت که این پهپاد به 15 ساعت و مسافتی که می‌تواند طی کند 1100 کیلومتر است. همچنین این پهپاد می‌تواند 59 کیلوگرم بار را با خود حمل نماید.

با این تفاسیر استفاده چند منظوره مهمترین قابلیت این پهپاد است. امکان پرواز در مناطق مسکونی و آزمایشگاهی، توانایی انجام عملیات‌های شناسایی و اطلاعاتی و مخابراتی، ارسال تدارکات و عملیات نظامی از مهمترین قابلیت های این پهپاد بوده و تا به حال نیز بیش از 400 ساعت پرواز آزمایشی را تجربه کرده است.

[highlight]منبع[/highlight]   newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *