دوشنبه، ۰۲ اسفند ۹۵ - ۱۱:۰۴
پهپاد مسافربر

محققان به تازگی موفق به ساخت و طراحی یک پهپاد مسافربر شده اند که از راه دور قابل کنترل و رهگیری است ….

محققان به تازگی موفق به ساخت و طراحی یک پهپاد مسافربر شده اند که از راه دور قابل کنترل و رهگیری است . این پهپاد که  Sky-Hopper  نام دارد قرار است در صنعت حمل و نقل آینده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد . با این پهپاد می توان به فکر فرار از ترافیک زمینی شد.

پهپاد مسافربر Sky Hopper  که به جهنده آسمانی معروف است توانایی ثابت ماندن در آسمان را به مدت طولانی تری نسبت به پهپاد های مشابه دیگر را دارد . این پهپاد توسط مهندسین هلندی طراحی و ساخته شده است و باید بدانید که بدنه آن از یک جعبه با وزنی بسیار سبک ساخته شده ، میله های به کار رفته در آن همگی از جنس آلومینیم تو خالی هستند و در وسط پهپاد نیز یک صندلی کوچک برای سرنشین در نظر گرفته شده .

در حقیقت پهپاد Sky Hopper از نسل پهپاد های شخصی هستند که  احتمالا تا چند سال آینده وارد ناوگان حمل و نقل دنیا خواهند شد . خبر ساخت نخستین پهپاد مسافربر تحت عنوان eHang ابتدا توسط محققان چینی مطرح شد اما تا به حال هیچ مشخصاتی از این پهپاد گزارش نشده است و گفته ها حاکی از آن است که هنوز تغییرات و طراحی نهایی eHang به اتمام نرسیده . هر چند که به گفته سرپرست گروه طراحی  ، این پهپاد قرار است امسال در دبی و  به صورت تاکسی هوایی مورد بهره برداری قرار گیرد.

از نمونه های دیگر پهپاد ها که انتظار می رود تا سال آینده وارد صنعت حمل و نقل هوایی شوند می توان به دو پهپاد جت پک و ولوکوپتر اشاره کرد . جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ یک فرد سوئدی برای تحقق رویای تاکسی هوایی یک نوع قالیچه پرنده ساخت که با موتور یبنزینی کار می کرد اما این قالیچه پرنده در آزمایش نهایی با مشکل مواجه شد و بصورت کلی نابود شد اما  مخترع آن اکنون مشغول ساخت مدل برقی این قالیچه پرنده  است.

[highlight]منبع [/highlight]: newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.