جمعه، ۱۸ مهر ۹۹ - ۱۲:۵۶
پهپاد EHang

پهپاد EHang برای جابجایی بارهای بسیار سنگین ساخته شده و می تواند کار حمل و نقل بار تا وزن 200 کیلوگرم را انجام…

پهپاد EHang برای جابجایی بارهای بسیار سنگین ساخته شده و می تواند کار حمل و نقل بار تا وزن 200 کیلوگرم را انجام دهد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

شرکت EHang که در زمینه تولید هواگردهای بدون سرنشین تخصص دارد اخیرا از ورژن لجستیکی پهپاد پرچمدار خود، یعنی Ehang 216 رونمایی کرده که قادر به حمل محموله‌های ۲۰۰ کیلوگرمی در مسافت‌های کوتاه تا متوسط است، هم در مناطق شهری و هم مناطق حومه. شرکت مورد اشاره می‌گوید این نخستین پهپاد لجستیکی در نوع خود است که می‌تواند چنین محموله‌هایی را جابه‌جا کند.

بنابر آمار موسسه Frost & Sullivan، بازار لجستیک هوایی و شهری تا سال ۲۰۲۳ میلادی ارزشی معادل ۴۶ میلیارد دلار خواهد یافت – این یعنی رشد سالانه، معادل ۷۴۰ درصد خواهد بود.

پهپاد EHang

پهپاد EHang

EHang 216L قرار است به سازندگان خود در تثبیت جایگاه‌شان در بازار کمک کند و این کار با ظرفیت محموله تحسین‌برانگیز، طراحی امن افراطی و بدنه‌ای شامل ۸ بازو و ۱۶ موتور و پره مستقل انجام خواهد شد. ضمنا به گفته سازندگان، EHang 216L شدیدا از نظر مصرف انرژی نیز بهینه ظاهر خواهد شد.

این پهپاد به صورت خاص برای جابه‌جایی تجهیزات کشاورزی و محصولات مختلف در مناطق کوهستانی کارآمد خواهد بود که جاده‌هایی نامناسب دارند. ضمنا با چنین ظرفیتی، می‌توان از آن برای ارسال ملزومات در شرایط بحرانی استفاده کرد.

با افزایش حجم محموله‌ها و همینطور دامنه پرواز، لجستیک هوایی قرار است بزودی شاهد کاربردهای تجاری تازه پهپادهای بدون سرنشین باشد؛ پهپادهایی که به مراتب از نسل‌های قبل بهینه‌تر هستند و کمتر از لجستیک زمینی موجب آلودگی محیط زیست می‌شوند. درحالی که EHang تنها تولیدکننده چنین پهپادهایی نیست، انتظار می‌رود ارسال محصولات و محموله‌های مختلف به صورت هوایی، طی سال‌های آتی تبدیل به یک نرم در کشورهای توسعه‌یافته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *