پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۴

رئیس‌جمهور روسیه قرار است برای بازدید از رژه نظامی در کریمه به مناسبت سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم به این شبه‌جزیره سفر…

رئیس‌جمهور روسیه قرار است برای بازدید از رژه نظامی در کریمه به مناسبت سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم به این شبه‌جزیره سفر کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ رسانه‌های روسی گزارش دادند که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، احتمالا در روز 9 می عازم کریمه خواهد شد تا در مراسم رژه نظامی به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم شرکت کند.

یک مقام ارشد در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: “سفر به سیواستوپول در برنامه قرار دارد. این مسأله باید توسط مقامات کرملین نیز تأیید شود.”

گزارش‌ها بیان می‌کنند که پوتین احتمالا پس از نظارت بر رژه نظامی اصلی روسیه در میدان سرخ مسکو به کریمه پرواز خواهد کرد. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از حضور دیمیتری مردودف، نخست‌وزیر روسیه، در تیم همراه پوتین است.

روسیه و سایر جمهوری‌های سابق شوروی در روز 9 می پیروزی در جنگ جهانی دوم را جشن می‌گیرند.

بحرانی که در اوکراین بوجود آمده و روابط بین روسیه و غرب را به بدترین دوران خود از جنگ سرد تاکنون رسیده است منجر به احیای مجدد ادبیات دوران جنگ جهانی دوم نیز شده است. روسیه اغلب حکومت غربگرای کی‌یف را “نازی” و “فاشیست” می‌نامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.