پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۲۲

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد سیاست‌های غیرمسئولانه دلیل اصلی اوضاع به وجود آمده در اوکراین است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به…

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد سیاست‌های غیرمسئولانه دلیل اصلی اوضاع به وجود آمده در اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ویلادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک نشست غیر رسمی با سران کشورهای ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و تاجیکستان گفت: شرایط کنونی در اوکراین که به کشته شدن تعدادی از مردم انجامیده دلیلی جز اجرای سیاست‌های غیرمسئولانه ندارد.

وی گفت: مثال همسایه ما اوکراین نشان می‌دهد که سیاست‌های غیرمسئولانه می‌تواند باعث بدبختی و شکست شود.

رئیس جمهور روسیه همچنین تأکید کرد که مسکو نمی‌تواند نسبت به سرنوشت اوکراین بی‌تفاوت باشد و خواهان نظارت بر توافق‌نامه‌هایی است که در نشست وی با رئیس شورای همکاری و امنیت اروپا منعقد شد.

وی گفت: به طور قطع ما نمی‌توانیم نسبت به آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد بی‌تفاوت بمانیم.

وی همچنین از مذاکرات سازنده با دیدیر بولخالتر، رئیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در مسکو خبر داد و گفت: ما مصمم هستیم که در چارچوب توافق‌های به دست آمده همکاری کنیم.

پوتین گفت: گام‌های مطمئنی برای تشدید تلاش‌های شورای امنیت و همکاری اروپا جهت تنش‌زدایی در اوکراین برنامه‌ریزی شده است. این گام‌ها باید از طریق مذاکرات مستقیم و سازنده میان دولت کنونی کی‌یف و نمایندگان مناطق جنوب شرقی این کشور برداشته شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.