یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۸

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: دارایی های بابک زنجانی در خارج از کشور پراکنده است، از این رو تعیین اموالش…

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: دارایی های بابک زنجانی در خارج از کشور پراکنده است، از این رو تعیین اموالش به زمان و پیگیری های بیشتری نیاز دارد.

به گزارش ایرنا؛ˈمحمدعلی پورمختارˈدر شناسایی اموال و دارایی بابک زنجانی افزود: فعلا عدد و رقمی برای میزان دارایی او تعیین نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شناسایی اموال او مهم است که این شناسایی تا حد ممکن صورت گرفته است.

پورمختار با بیان اینکه در خارج هم پیگیر شناسایی اموال بابک زنجانی هستیم، اظهار کرد: گروه های مختلفی برای پیگیری، شناسایی و برگرداندن اموال او به خارج از کشور سفر کرده اند.
 
وی ادامه داد: به خاطر نامعلوم بودن اموالش و همچنین پراکنده بودن دارایی بابک زنجانی در کشورهای مختلف شناسایی این اموال به زمان و پیگیری بیشتری نیاز دارد.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: همچنین افراد بسیاری در خارج از کشور شرکای زنجانی هستند که این موارد نیز باید شناسایی شود.
 
بابک زنجانی معروف به میلیاردر ایرانی نهم دی ماه 1392 به اتهام فساد مالی بازداشت شد و در روزهای اخیر نیز بازداشت موقت او تمدید شده است.
 
بر اساس اعلام خود زنجانی ، وی دارای بیش از 70 شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، ˈاولین بانک سرمایه گذاری اسلامی در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.