جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حبيب‌الله غفوري در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه پرديسان كه در مسجد خاتم الانبياء برگزار شد با اشاره…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حبيب‌الله غفوري در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه پرديسان كه در مسجد خاتم الانبياء برگزار شد با اشاره به نامگذاري روز مقاومت و پيروزي اظهار  كرد: انقلاب اسلامي به اين نامگذاري‌ها نياز دارد به دليل اينكه فرزندان انقلاب سلامي اين روزها در عرصه مذاكرات، با دشمن مواجه هستند.

وي با بيان اينكه مذاكرات اخير هسته‌اي به نتيجه نرسيد گفت: گلايه‌اي از مسئولان ديپلماسي وجود دارد اين است كه مي گويند مطالب مذاكرات محرمانه است ولي رسانه‌هاي بيگانه تمامي جزئيات مذاكرات را علني مي كنند. تقاضاي من به عنوان يك برادر كوچك از مسئولان اين است كه در مورد اين مسائل با مردم صريح صحبت كنند و همه خواسته‌هاي دشمنان و برخورد خودشان را با دشمن بيان كنند. مردم علاقه مند به شنيدن اين مسائل هستند و از فرزندان انقلاب حمايت مي‌كنند.

دلايل به نتيجه نرسيدن مذاكرات هسته اي

امام جمعه پرديسان به برخي از دلايل به نتيجه نرسيدن مذاكرات هسته‌اي اشاره كرد و گفت: دشمن مي خواست فعاليت هاي علمي و پژوهشي ما را محدود كند و سانتريفيوژهاي ما به 1600 كاهش يابد.

حجت‌الاسلام غفوري ادامه داد: خواسته ديگر آنها از رده خارج شدن تاسيسات فردو بود در حالي كه پدافند غيرعامل در سايت فردو بسيار قوي و پشتوانه بسيار محكمي براي انرژي هسته اي و ساير امور حساس ما است.

وي گفت: غربي‌ها مي‌خواهند مجتمع آب سنگين اراك تغيير ماهيت بدهد و نتواند به اهدافي كه براي آن پيش بيني شده است برسد. آنها مي خواستند سيستم‌هاي نظارتي را افزايش دهند ولي تابحال چنين سيستم نظارتي بي‌سابقه بوده اما آنها باز هم زياده خواهي خودشان را علني كردند.

امام جمعه پرديسان از اين خواسته‌هاي غربي‌ها به عنوان خواسته‌هاي خودسر ياد كرد و افزود: آنها تحريم‌هاي يك جانبه و ظالمانه‌اي كه عليه جمهوري اسلامي ايران دارند را مي‌خواهند در يك دوره 20 تا 30 ساله برطرف كنند.

تقدير از ايستادگي مسئولان

وي با تقدير از مسئولان دستگاه ديپلماسي كه در مقابل زياده‌خواهي‌هاي دشمنان ايستادگي محكمي كردند اظهار كرد: پوزخندي كه آقاي ظريف وزير امور خارجه به برخي از آنها زد خيلي سنگين‌تر از سيلي بود. حق آنها هم همين است و همه مي دانند كه همه اين موارد روح استقلال و عزت ملي و اسلامي ملت عظيم ايران است و اين استقلال، عزت و عظمت را ملت ايران با همت رزمندگانش و شهيدانش و به بهاي خون چند صد هزار شهيد به دست آورده است.

امام جمعه پرديسان تاكيد كرد: همه دنيا بداند حتي يك قطره خون شهيدان ما قابل معامله نيست.

حجت‌الاسلام غفوري گفت: وقتي فرزندان اين ملت جانشان را در راه خدا تقديم كردند ملت ايران به راحتي مشكلات اقتصادي را تحمل مي كند اما اين طور نيست كه خودش را در جايگاه آسيب پذيري نگه دارد.

وي ادامه داد: مقام معظم رهبري فرمودند كه مديريت اجرايي، سرنوشت تحريم ‌ها را به بحث مذاكره گره نزند. دليلش اين است ما براي تحريم ها بايد فكر جدايي بكنيم با مذاكره كه نمي شود از دهان گرگ چيزي گرفت.

گزينه نظامي مضحك است

وي اتكا به سرمايه هاي داخلي، نيروي انساني ملي و متعهد، مديريت جهادي و عزم ملي ملت را از راهكارهاي رهايي از تحريم‌ها ذكر كرد.

امام جمعه پرديسان افزود: استعداد و فكر نيروي انساني، منابع اوليه و تكنولوژي را در اختيار داريم و بايد همت و عزم ملي و برنامه ريزي صحيح اعمال شود تا در اقتصاد به نقطه قابل قبولي برسيم.

حجت‌الاسلام غفوري ادعاي روي ميزبودن گزينه نظامي را نوعي مضحك توصيف كرد و افزود: خودشان هم مي‌دانند كه با اين حرف‌ها مورد تمسخر قرار مي گيرند، به دليل اينكه در دفاع مقدس، دشمن يك بار براي هميشه درسي گرفت كه ديگر به فكر گزينه نظامي نباشد.

وي تاكيد كرد: اقتصاد را بايد به نقطه اي برسانيم كه دشمن بداند اقتصاد ما آسيب پذير نيست و از اين مسئله قطع اميد كند وگرنه امروز بحث اقتصاد و در روزهاي بعد بحث نظامي و موشك‌ها و… را مطرح مي‌كنند.

سرمايه‌هاي بزرگ نظام قابل قيمت‌گذاري نيست

امام جمعه پرديسان گفت: ملت ايران بايد در عرصه اقتصاد مثل عرصه هاي ديگر تمام عيار به استقلال برسد و روي پاي خودش بايستد.

حجت‌الاسلام غفوري با بيان اينكه آنچه كه ملت ايران با همت و تلاش و با خون شهيدانش به دست آورده سرمايه بزرگي است كه قابل قيمت‌گذاري نيست اظهار كرد: دشمن ما غيرقابل اعتماد است و به هيچ وجه نمي‌شود سرمايه‌ها و دارايي‌هاي نظام را روي ميز مذاكره بگذاريم و با دشمن صددرصد غيرقابل اعتماد مذاكره كنيم. نمي‌توانيم امور اساسي و زيربنايي را به دست آنها بسپاريم.

وي تصريح كرد: اين مذاكرات بايد به صورت قوي ادامه پيدا كند و ملت هم با قوت از فرزندان انقلاب حمايت مي‌كند اما فرزندان انقلاب بايد ضمن حفظ همه سرمايه‌هاي معنوي و مادي و ملي ملت و انقلاب اسلامي سعي كنند در مذاكرات، شر دشمن را كم كنند و حقوق ملت سربلند ايران را تحقق كنند. اين انتظار ملت است كه البته دور از دسترسي نيست.

كمر دشمن در عمليات بيت‌المقدس شكست

وي در بخش ديگري از سخنان خود فرارسيدن سالروز شهادت امام موسي ابن جعفر عليه السلام را به محضر حضرت معصومه(س)، امام زمان(عج)، مقام معظم رهبري و همه علما و مردم تسليت گفت.

امام جمعه پرديسان با اشاره به فرارسيدن سالروز فتح خرمشهر، ياد شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي و دفاع مقدس به ويژه شهداي عمليات بيت المقدس را گرامي داشت و گفت: كمر دشمن در عمليات بيت المقدس شكست و اين يك حادثه بزرگ و تاريخي در انقلاب اسلامي بود.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.