یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۲

کلید پولدار شدن برخی افراد که به ظاهر بی عرضه  و دست وپاچلفتی نشان می دهند چیست؟چگونه به موفقیت کاری و اقتصادی می…

images50 پول دار شدن بی عرضه ها به چه دلیل است

کلید پولدار شدن برخی افراد که به ظاهر بی عرضه  و دست وپاچلفتی نشان می دهند چیست؟چگونه به موفقیت کاری و اقتصادی می رسند ؟رموز کار آنان را با هم مرور می کنیم

۱- پول، پول می آورد
موفقیت اقتصادی همیشه هم به خاطر تلاش و خلاقیت نیست، خیلی ها پول را به راحتی ارث می برند و خب وقتی پول زیادی در دست داشته باشید، انجام کارهای تجاری راحت تر است. تحقیقات نشان داده اند که بین درآمد والدین و درآمد افراد( حتی در بزرگسالی) رابطه مستقیمی وجود دارد.
کار هوشمندانه
زیاد حسرت ثروت دیگران را نخورید. به هرحال شما هم برای ایده های اقتصادی خود به سرمایه گذار نیاز دارید.
۲- خود شیرینی
افرادی که برای جلب توجه دیگران کارهای غیر معمول می کنند، مثلا برای روسا یا همکاران یا مشتریان هدایای گران می خرند، ممکن است در بعضی جاها به سرعت پیشرفت کنند اما این پیشرفت معمولا ماندگاری ندارد و این موقعیت را خیلی راحت از دیگران از دست می دهند. چاپلوسی معمولا به این معنی است که فرد نقایصی دارد که می خواهد آنها را از راه هدیه دادن و خودشیرینی بپوشاند. معمولا افرادی که مورد تملق قرار می گیرند هم به این مساله آگاهند و برای مدت طولانی روی چاپلوسان خود حساب باز نمی کنند.
کار هوشمندانه
می شود مشتری ها یا فروشندگان و دیگران را خرید اما به دست آورد مشتریهای وفادار یا همکاران همدل نیازمند ارائه خدمات با کیفیت و مدیریت اصولی است نه کارهایی که به درد هیچ کس نخواهد خورد.
۳- شانس … به همین سادگی
علاوه بر همه اینها، شانس هم بعضی وقتها یک عامل مهم است. شاید بیل گیتس خیلی خوش شانس بود که  سالها پیش آی بی ام نخواست سورس کد سیستم عامل DOS را از شرکت نحیف او بخرد. بعضی ها در زمان مناسب در مکان مناسب قرار می گیرند و خیلی راحت راه صدساله را یک شبه می روند.
کار هوشمندانه
شانس یعنی شانس و هیچ جور پیش بینی در مورد آن نمی شود کرد و گرنه اسمش شانس نمی شد، اما تلاش و گسترش دادن حضورتان می تواند شما را در تیررس شانسها قرار دهد. کسی که بلیط بخت آزمایی نخریده است هیچ وقت شانس برنده شدن را نخواهد داشت. علاوه بر آن خیلی وقتها ممکن است شانس در خانه شما را بزند اما شما در را به رویش باز نکنید، بنابراین باید حواستان را جمع کنید تا موقعیتها را بشناسید و از پیش آمدها بهترین استفاده را بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.