جمعه، ۰۷ اردیبهشت ۹۷ - ۰۲:۵۴
پول مجازی

پول مجازی که به قول کارشناسان خطرناکترین تهدید سایبری جهان در سال ۲۰۱۸ محسوب می شود، یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه پول…

پول مجازی که به قول کارشناسان خطرناکترین تهدید سایبری جهان در سال ۲۰۱۸ محسوب می شود، یک نوآوری اینترنتی با کارکردهای مشابه پول اما پولی بی پشتوانه است. نوآوری بودن پول مجازی به این معناست که خالقان آن توانسته‌اند آن را در مدت کوتاهی از یک ایده به یک واقعیت اثرگذار بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست پژوهی بدل کنند. زیرا در چندسال گذشته ارزش پول مجازی در بازارهای جهانی از چند صدم دلار به صدها دلار افزایش یافته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

با وجودی که در سال ۲۰۱۷ باج افزارها تهدید اصلی برای کاربران فضای سایبر محسوب می شدند، پیش بینی ها حاکی از آن است که پول مجازی یا به عبارتی علمی پول های رمزنگاری شده مهمترین تهدید سایبری در سال ۲۰۱۸ خواهد بود که در این میان مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور نسبت به پیش بینی جهانی از تهدیدات سایبری برای پول های رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۸ هشدار داده است .

امروزه، پول مجازی تنها مختص افراد متخصص در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات نیست بلکه پول رمزنگاری شده بیشتر از آنچه که مردم متوجه شده اند، بر زندگی روزمره آن ها تأثیر گذاشته است و در عین حال ، به سرعت به یک هدف جذاب برای مجرمان سایبری تبدیل شده است.

برخی از تهدیدات سایبری از پرداخت های الکترونیکی ، نشأت گرفته شده اند، مانند تغییر آدرس کیف پول مقصد در حین تراکنش ها ، سرقت کیف پول الکترونیکی و موارد دیگر. با این حال، پول های رمزنگاری شده منجر به ایجاد روش های جدید و بی سابقه ای برای کسب درآمد از اقدامات خرابکارانه شده اند.

آینده پول مجازی شده در سال ۲۰۱۷ : در سال ۲۰۱۷ ، باج افزارها تهدید اصلی جهانی برای کاربران بودند و قربانیان به منظور بازیابی فایل ها و داده های رمزنگاری شده خود توسط مهاجمان، مجبور بودند که باج تقاضا شده را با استفاده از پول رمزنگاری شده پرداخت کنند.

پول مجازی

در هشت ماهه نخست سال ۲۰۱۷، محصولات آزمایشگاه کسپرسکی ۶۵.۱ میلیون کاربر را از استخراج کننده های مخرب پول رمزنگاری شده محافظت کرده و انتظار می رود که این رقم تا پایان این سال به بیش از دو میلیون نفر رسیده باشد. علاوه بر این، پس از گذشت چند سال، در سال ۲۰۱۷ بازگشت سارقان پول مجازی نیز دیده شد.

پیش بینی تهدیدات سایبری برای سال ۲۰۱۸ در سایه پول مجازی : با افزایش مداوم تعداد، پذیرش و ارزش بازاری پول رمزنگاری شده، نه تنها این پول ها به عنوان یک هدف جذاب برای مجرمان سایبری باقی خواهند ماند، بلکه منجر به استفاده از تکنیک ها و ابزارهای پیشرفته تری برای ایجاد پول های رمزنگاری شده بیشتر خواهند شد.

مجرمان سایبری به سرعت توجه خود را به سمت سودآورترین طرح های پول سازی معطوف خواهند کرد. بنابراین، احتمالا سال ۲۰۱۸ سال استخراج کنندگان مخرب در وب خواهد بود و روی دیگر سکه این که دسترسی مجرمان و قاچاقچیان به پول مجازی شرایط را برای معامله های کلان آن ها ، آن هم بدون هیچگونه نظارت مهیا کرده است که این موضوع نیز در صورت عدم کنترل آن توسط دولت ها دامنه نفوذ خود را بیش از پیش به تمام دنیا خواهد کشید.

4 دیدگاه برای “پول مجازی خطرناکترین تهدید سایبری جهان در سال ۲۰۱۸”

 1. آدرینا گفت:

  خدا کنه تهدید جدی فقط همین باشه

 2. سوسن گفت:

  مفید بود..

 3. مردانی گفت:

  باید فوت و فنشو بدونی

 4. مانیا جون گفت:

  پس این همه تبلیغ چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *