شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۷

 از هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 21 امشب تيم‌هاي واليبال ايران و لهستان به مصاف هم رفتند که در پايان تيم…

 از هفته ششم ليگ جهاني واليبال از ساعت 21 امشب تيم‌هاي واليبال ايران و لهستان به مصاف هم رفتند که در پايان تيم ملي ايران توانست با نتيجه 3 بر يک و با امتيازهاي (23-25، 25-16، 25-11 و 25-19) به برتري برسد.

گيم اول:

در آغاز اين ديدار هر دو تيم نخستين گيم را پاياپاي آغاز کردند. با وجود اينکه ايران توانست اختلاف امتياز را به عدد 2 برساند، اما لهستاني‌ها موفق شدند به امتياز برابر 7 برسند و در نهايت هم نخستين تايم استراحت فني براي لهستان رقم خورد. بعد از اين تايم استراحت هر دو تيم بازي را با اختلاف يک امتياز دنبال مي‌کردند که اين بار ايران توانست دومين تايم استراحت فني را به دست آورد. هر دو تيم بازهم با امتياز برابر کار را دنبال کردند، اما در نهايت لهستان با امتياز 25 بر 23 ست نخست را پيروز شد.

گيم دوم:

در اين گيم بازهم مانند گيم نخست بازي را پاياپاي آغاز کردند، اما اين بار ملي‌پوشان کشورمان با 3 اختلاف توانستند نخستين تايم استراحت فني را به نام خود ثبت کنند. قائمي با زدن چند سرويس موثر اختلاف را با حريف به 6 امتياز رساند. برتري ايران در ادامه اين بازي با سرويس‌هاي خوب ساير بازيکنان ادامه داشت و توانست با نتيجه 16 بر 9 دومين استراحت فني را به دست آورند. ملي‌پوشان ايران برتري خود را در ادامه اين گيم حفظ کردند و توانستند با اختلاف 9 امتياز و با نتيجه 25 بر 16 به برتري برسند تا نتيجه يک بر يک پيگيري شود.

گيم سوم:

در اين گيم هم تيم ملي ايران با عملکرد خوب و با اختلاف توانست با نتيجه 8 بر 4 نخستين استراحت فني اين گيم را به دست آورد. در اين گيم هم ايران توانست با ارائه يک بازي جذاب اختلافش را با حريف بيشتر کرده و به استقبال دومين استراحت فني برود. واليباليست‌هاي کشورمان رفته رفته اختلاف را بيشتر کرده و در پايان توانستند با نتيجه 25 بر 11 پيروز اين گيم شوند.

گيم چهارم:

در اين گيم اما از همان ابتدا بازي پاياپاي دنبال شد. بعد از تساوي هر دو تيم در امتياز 8 ملي‌پوشان ايران توانستند کم‌کم اختلاف را بيشتر کنند تا زنگ دومين وقت استراحت فني با نتيجه 16 بر 13 به سود ايران به صدا دربيايد. در ادامه اين ديدار بازهم برتري ملي‌پوشان کشورمان ادامه داشت که در پايان ايران توانست اين ست را هم با نتيجه 25 بر 19 به برتري برسد.

شاگردان کواچ درنهايت با اين برد زمينه‌ساز سقوط آسمان خراش‌هاي لهستان در آزادي شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.