جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۰

 پنجمين دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسيا امروز (جمعه) در شهر ووهان چين آغاز شد و تيم ملي کشوزرمان به عنوان قهرمان دوره قبل…

 پنجمين دوره مسابقات بسکتبال کاپ آسيا امروز (جمعه) در شهر ووهان چين آغاز شد و تيم ملي کشوزرمان به عنوان قهرمان دوره قبل مسابقات در نخستين بازي‌اش از ساعت 13 و 45 دقيقه به مصاف ژاپن رفت.

تيم ملي کشورمان که در غياب سه بازيکن اصلي خود و با تلفيقي از بازيکنان جوان و با تجربه راهي مسابقات شده است، با ترکيب سامان ويسي، بهنام يخچالي، محمد جمشيدي، اوشين ساهاکيان و حامد حدادي وارد ميدان شد. در کوارتر اول پرس تمام زمين ژاپني‌ها بازي کشورمان را تحت تاثير قرار داده بود و از سوي ديگر توپ هاي ملي پوشان ايران يکي پس از ديگري وارد سبد نمي‌شد و همين موضوع استرس بازيکنان را مقابل امتياز گيري بازيکنان ژاپن بالا برده بود.

حساب کار حتي 9 بر 2 به سود چشم بادامي‌ها هم رسيد، اما رفته رفته اختلاف امتياز کمتر شد. بچيروويچ، سرمربي تيم ملي سعي مي‌کرد با تعويض‌هاي پياپي بازيکنان، کنترل بازي را در اختيار بگيرد، اما کوارتر اول در نهايت با حساب 17 بر 15 به سود ژاپن خاتمه پيدا کرد.

در کوراتر دوم نيز برتري‌ ژاپني‌ها ادامه داشت و تعويض‌هاي پياپي بچيروويچ، همچنان ادامه داشت. سبد ژاپني‌ها تا حدود زيادي با بازيکنان کشورمان آشتي کرده بود و توپ ها راحت تر به امتياز تبديل مي‌شد.

بازي در پنج دقيقه دوم اين کوارتر متعادل پيش‌ رفت و آرمان زنگنه نيز وارد ميدان شد تا همه بازيکنان کشورمان به ميدان بروند.

ژاپني ها در اين کوارتر هم با حساب 16 بر 15 به برتري رسيدند و در مجموع نيمه نخست را 33 بر 30 به رختکن رفتند.

با آغاز کوارتر سوم ملي پوشان کشورمان تمرکز خوبي داشتند و پس از گذشت يک دقيقه توانستند با حرکت خوب حدادي از حريف پيش بيفتند و حساب کار را 34 بر 33 کنند. ژاپني‌ها در نيمه دوم حرف چنداني براي گفتن نداشتند و در حالي که 4 دقيقه گذشته بود تنها يک امتياز را کسب کرده بودند.

بازي با سرعت بالايي پيگيري مي‌شد و تيم کشورمان موفق شد ضمن جبران امتيازات عقب افتاده کوارتر سوم را 15 بر 7 به برتري برسد. ژاپني ها برخلاف کوارتر اول که هرچه توپ پرتاب کردند وارد سبد شد، در اين کوارتر چندان موفق نبودند.

کوارتر چهارم هم بازي بسيار نزديک دنبال مي‌شد، اما همچنان برتري با کشورمان همراه بود. ژاپني‌ها پا به پاي تيم ملي کشورمان پيش مي‌رفتند. حساب کار 53 بر 50 بود که پرتاب زيباي 3 امتيازي بهنام يخچالي، جوانترين بازيکن ميدان، اختلاف را بيشتر کرد.

بازي در لحظات پاياني حساس تر شده بود و دو تيم با تلاش بيشتري براي برد بازي مي‌کردند. برتري امتيازي در يک دقيقه پاياني عدد 6 را به سود ايران نشان مي‌داد. سجاد مشايخي که ديرتر به جمع ملي پوشان کشورمان اضافه شده بود در اين بازي بسيار خوب کار کرد و در لحظات پاياني نيز دو امتياز خوب را کسب کرد تا در نهايت ايران 66 بر 56 برنده بازي شود.

تيم ملي بسکتبال کشورمان با اين نتيجه گام نخست را با برتري پشت سر گذاشت و فردا (شنبه) در دومين ديدار خود بايد به مصاف چين، ميزبان مسابقات مي‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.