چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر،  محمدرضا موالي زاده عصر سه شنبه در نهمين جشنواره امتنان از كارآفرينان برتر استان هرمزگان افزود: در بخشهاي از جمله…

به گزارش خبرنگار مهر،  محمدرضا موالي زاده عصر سه شنبه در نهمين جشنواره امتنان از كارآفرينان برتر استان هرمزگان افزود: در بخشهاي از جمله مختلف تشكلي بعنوان سازمان نظام مربوطه  وجود دارد و به جهت اهميتي كه كارآفرينان و تاثيري كه در رشد و پيشرفت كشور دارند، لايحه سازمان نظام كارآفريني در كشور نيز تدوين شد.

وي اظهار داشت: سازمان نظام كارآفريني شبكه سازي بين كانونهاي كارآفريني در كشور است كه علاوه بر ارتباط منطقي بين كارآفرينان، آنان مي توانند از اين طريق تجارب خود را با يكديگر مبادله كنند.

موالي زاده با تاکید بر اینکه کارآفرین موتور توسعه است، اظهار داشت: بر اساس مطالعات صورت گرفته نوع نگاه به کار در ایران باید تغییر کند، با جلب نیروی کارآفرین می‌توانیم دولتی کارآفرین شکل دهیم چرا که تا زمانی که بدنه دولت کارآفرین نباشد و دولت کارآفرین تشکیل نشود، امکان رشد و توسعه فراهم نخواهد شد.

معاون فرهنگي اجتماعي وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعي با بيان اينكه كارآفريني يك ضرورت است، اظهار داشت: اگر مشاغل را به سه قسمت استخدامي، خوداشتغالي و كارآفريني تعريف كنيم، كارآفريني ضرورت گريز ناپذير جامعه ما است چرا كه با نگاهي به تاريخ معاصر كشورها مي توان گفت رشد و توسعه كشورهاي پيشرفته ناشي از اهميت دادن به مقوله كارآفريني است.

وي اضافه كرد: رشد اقتصادي كشور در گذشته منفي بود كه دولت بايد تلاش خود را براي افزايش رشد مثبت بكار گيرد و اين نياز به عزم و اراده ملي دارد و همت در جهت بكار بستن شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبري دارد.

اين مقام مسوول در ادامه بيان داشت: كارآفريني يك امر حاشيه اي نيست بلكه بايد براي برون رفت از مشكلات اقتصادي به آن توجه داشت و به جوانان جوياي كار به گونه اي آموزش داد كه بتوانند با كارآفريني براي خود و ديگران ايجاد اشتغال كنند و اين نگرش باعث خواهد شد كه نهضت كارآفريني در جامعه شكل گيرد.

به گفته ي موالي زاده، وزارت تعاون، كار ورفاه اجتماعي عزم خود را جزم كرده كه در اين راستا حركت كند و استانهاي مختلف از جمله هرمزگان با توجه به ظرفيتها و قابليتهاي زياد بويژه در صنايع در مسير كارآفريني و حمايت از كارآفرينان گام بردارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.