یکشنبه، ۰۸ اسفند ۹۵ - ۱۲:۳۲
پگی ویتسون

همانطور که می دانید پگی ویتسون ، فضانورد زن ناساست که تاکنون سه بار به فضا سفر کرده است و هم‌ اکنون نیز در…

همانطور که می دانید پگی ویتسون ، فضانورد زن ناساست که تاکنون سه بار به فضا سفر کرده است و هم‌ اکنون نیز در ایستگاه فضایی بین‌المللی زندگی می‌کند. پگی رکودهای متعددی را به نام خود ثبت کرده است از جمله اولین زن فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی فضایی ، پیرترین زنی که تا به حال به فضا رفته است ،  بیشترین دفعات پیاده‌روی در فضا توسط یک زن که هفت بار بوده و بیشترین زمان پیاده‌ روی در فضا که به ۴۶ ساعت رسیده است . و حالا وی در پی شکست رکورد دیگری در فضا است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

جالب است بدانید که پگی ویتسون در ایالت آیووا بزرگ شده است و در دوران جوانی ، برای اینکه بتواند مدرک خلبانی‌ اش را بگیرد ، مجبور شد که سهم مرغداری‌ اش را  بفروشد درست آن هم در زمانی که بسیاری از افراد دور و برش به او می‌گفتند که نباید سراغ کار دیگه برود و حتما باید کار در زمینه علوم را کنار بگذارد.

پگی ویتسون فضانورد بهار آینده  به زمین برمی‌گردد تا رکورد جدید تری را نیز زده باشد ، این رکورد مربوط به زمانی است که فضانوردان (چه مرد و چه زن) در مدار زمین گذرانده‌اند. چرا که تا آن زمان پگی ویتسون ۵۳۴ روز را در مدار زمین زندگی کرده و این رکوردی جدید برای وی خواه بود.

این فضانورد در خصوص رکوردهایش می‌گوید:

زدن رکورد هیچ وقت هدف من نبوده است. مهم‌تر از هر چیز در زندگی‌ام این است که محدودیت‌ها را از بین ببرم و نشان بدهم که می‌توانیم زندگی‌مان‌ را فراتر از آنچه تاکنون بوده است، توسعه دهیم.

این فضانورد روزانه دو بار تمرین آمادگی دارد که برای جبران اثرات منفی جاذبه صفر ضروری است و وی که سابقه‌ای بسیار درخشان در ناسا دارد تاکنون در ماموریت‌های فضایی زیادی شرکت کرده و در این میان نیز و در ماموریت ISS Expedition-16 ناسا وی فرمانده ایستگاه بین‌المللی فضایی بوده است.

این زن فضانورد در آستانه ۵۷ سالگی ، به عنوان پیرترین زن فضانورد در حالی از  پایگاه پرتاب «بایکونور» واقع در قزاقستان به فضا پرواز کرد که در این پرواز که با موشک سایوز صورت گرفت ، فضانوردی از روسیه و فضانوردی از فرانسه نیز او را همراهی کردند که در سال ۲۰۰۲ اولین سفر خود را به عنوان اولین زن فضانورد آغاز کرد.

با این حال با پایان مأموریت پگی ویتسون فضانورد ، وی بیشترین زمان حضور فضانوردان آمریکایی را در فضا به نام خود ثبت خواهد کرد و رکورد ۵۳۴ روزه «جف ویلیامز» را می‌شکند.

[highlight]منبع[/highlight]  nasa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *