چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۵ - ۰۸:۴۳
پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید + آموزش

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید؟ بله درست است در تلگرام همچین قابلیتی وجود دارد، اما در حالت عادی اگر…

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید؟ بله درست است در تلگرام همچین قابلیتی وجود دارد، اما در حالت عادی اگر شما برای کسی پیام می فرستید با دوبار تیک خوردن مشخص می شود که آن شخص پیام شما را خوانده است یا خیر. اما گاهی برای شما اتفاق رخ می‌دهد که بر خلاف میلتان هم می‌خواهید پیام‌هایتان را در تلگرام بخوانید و وانمود کنید که آن را ندیده اید. با میهن پست همراه شوید.

امروز در میهن پست می خواهیم شما را با ترفند خاص و جذاب تلگرامی که در بالا بدان اشاره کردیم  آشنا و برای استفاده از آن آموزشتان دهیم. بنابراین برای اجرای این مورد شما کار بسیار ساده ای پیش رو دارید پس ابتدا تلگرام را در گوشی خود باز کرده و مراحل زیر را دنبال کنید.

در مرحله نخست به قسمت تنظیمات یا Setting تلگرام بروید: بعد از اینکه تلگرام را باز کردید سه خط بالا سمت چپ را بزنید و سپس از پنجره باز شده تب Settings را زده تا وارد بخش تنظیمات تلگرام خود شوید.

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید

مرحله دوم وارد بخش Notification and sounds شوید: پس از اینکه در مرحله قبل وارد بخش تنظیمات شدید حال نوبت آن رسیده است تا دراین بخش تب Notification and sound را زده تا وارد بخش اعلانیه های تلگرام خود شوید. در این بخش به تنظیمات نوتیفیکیشن و اعلانیه های تلگرام خود دسترسی دارید.

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید + آموزش

مرحله سوم تب Popup Notification را بزنید: پس از وارد شدن به بخش اعلانیه و نوتیفیکیشن در مرحله قبل حال نوبت آن رسیده است که که در این بخش قسمت  Popup Notification را باز کنید و با پنجره زیر رو به رو شوید که چهار گزینه داریم. ما برای شما هر چهار گزینه را به صورت کامل توضیخ می دهیم.

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید + آموزش

البته قبل از توضیح در رابطه با این بخش باید بدانید که اگر شما این بخش را فعال کنید هنگامی که پیام جدید برای شما ارسال می شود یک پنجره در وسط گوشی یا تبلت شما در هر نرم افزار یا قسمت گوشی که هستید باز شده و پیام را به صورت کامل به نمایش میگذارد که شامل تنظیمات زیر است.

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید + آموزش

No popup: به صورت پیش فرض اگر شما تنظیمات این بخش را تغییر نداده باشید این گزینه فعال است و این گزینه به این معنی ست که اگر پیام جدیدی برای شما بیاید پنجره ای در وسط صفحه نمایش باز نشده و شما اگر می خواهید پیام را ببینید باید تلگرام را باز کنید. که به صورت معمول همه به این صورت است.

Only when screen on: اگر شما این گزینه را فعال کنید زمانی که شما پیامی دریافت جدید می کنید و صفحه نمایش گوشی شما روشن است و یا در حال کار کردن با گوشی هستید به محض دریافت پیام یک پنجره باز شده و پیام را به صورت کامل به نمایش می گذارد. حال شما می توانید پیام را بخوانید بدونه اینکه تیک دوم بخورد و مادامی که پیام را در داخل تلگرام باز نکنید و نبینید این تیک دوم زده نخواهد شد.

only when screen off: این مورد دقیقا همان مورد بالاست با این تفاوت که پنجره پیام فقط زمانی نمایش داده می شود که صفحه نمایش گوشی شما خاموش باشد.

Always show popup: این گزینه هم همان موارد بالاست با این تفاوت که اگر شما این گزینه را فعال کنید خواه صفحه نمایش روشن و خواه خاموش باشد در هر شرایطی به محض دریافت پیام جدید از تلگرام پنجره جدید باز شده و پیام به نمایش در می آید و شما می‌توانید پیام را بخوانید بدونه اینکه تیک دوم بخورد. تا زمانی که پیام را در خود تلگرام باز نکرده اید تیک دوم خورده نمی شود.

شما به غیر از گزینه اول که این قابلیت را غیر فعال می کند در هر سه گزینه دیگر این قابلیت را دارید که یک پیام جدید را بخوانید بدونه اینکه تیک دوم خورده شود.

هنگامی که این قابلیت فعال باشد، پنجره باز شده به صورت زیر خواهد بود.

پیام‌های تلگرام را بدون گزارش به ارسال کننده بخوانید + آموزش

اگر شما از این ترفند کاربردی استفاده کرده و خوشتان آمد، نظراتتان را در خصوص این مطلب برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *