جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۸

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، «باباتونده اوسوتیمهین» به مناسبت روز جهانی جمعیت که شعار امسال این روز…

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، «باباتونده اوسوتیمهین» به مناسبت روز جهانی جمعیت که شعار امسال این روز ˈسرمایه گذاری بر روی جوانانˈ است، پیامی منتشر کرده است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در بخشی از این پیام آورده است: یک میلیارد و 800 میلیون نفر جوان امروز دنیا، به صورت فردی و جمعی، یک نیروی قدرتمند هستند. آنها در حال شکل دادن به واقعیت های اجتماعی و اقتصادی، به چالش کشیدن هنجارها و ارزش و ایجاد پایه و اساس آینده جهان هستند.

اوسوتیمهین در بخش دیگری از این پیام می افزاید: دولت ها و جامعه بین المللی به طور فزاینده ای از اهمیت فراهم کردن منابع و فرصت ها برای همه افراد جوان برای رسیدن به توانمندی کامل خود، به عنوان افراد و شهروندان، آگاه هستند.

وی ادامه می دهد: آنها درک می کنند که سرمایه گذاری بر روی افراد جوان و قادر ساختن آنان به دریافت حقوق انسانی خود، نه تنها به نفع خود جوانان، بلکه به نفع کشورشان در بدست آوردن فرصت جمعیتی است.

ˈما می دانیم که افراد جوان و سالم، تحصیلکرده، مولد و به طور کامل درگیر در مسائل می توانند به شکستن چرخه فقر بین نسلی کمک کنند و در رویارویی با چالش های فردی و اجتماعی بیشتر انعطاف پذیر هستند. به عنوان شهروندان ماهر و مطلع، آنان می توانند به طور کامل تری به جامعه و ملت خود کمک کنندˈ.

مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متعهد در این پیام خاطرنشان می کند که جوانان، به خصوص دختران نوجوان، در مرکز فعالیت های ما در صندوق جمعیت ملل متحد قرار دارند و می گوید: صندوق جمعیت ملل متحد با همکاری با بسیاری از شرکا، به ویژه خود جوانان، از سیاست ها و برنامه هایی که بر روی نوجوانان و جوانان سرمایه گذاری می کند، درپرورش یک محیط مثبت و سالم برای آنان و تسهیل رهبری و مشارکت آنان حمایت می کند.

به گفته اوسوتیمهین، این کار با تاکید بر کمک به فقیرترین، به حاشیه رانده شده و محروم ترین دختران نوجوان انجام می شود.

معاون دبیرکل سازمان ملل در بخش دیگری از پیامش می گوید: از طریق این تلاش های چند جانبه، ما و شرکای ما، شاهد این واقعیت بوده ایم که چگونه سرمایه گذاری به هنگام و مناسب در بهداشت باروری می تواند زندگی افراد جوان و رفاه جوامع آنان را ارتقا دهد.

به گفته وی آینده پایدار بستگی به داشتن جمعیت انعطاف پذیر دارد که بدون سرمایه گذاری در جوانان امکان پذیر نخواهد بود؛ جوانان نه تنها بخش بزرگی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و انصافا شایسته سهم عادلانه خود هستند، بلکه در آن مرحله حیاتی از چرخه زندگی هستند که آینده خود، خانواده ها و اجتماع را رقم خواهند زد.

اوسوتیمهین پیامش را اینگونه پایان می دهد: در روز جهانی جمعیت امسال، من به حمایت کامل صندوق جمعیت ملل متحد از تمام تلاش ها برای ترویج آرمان جوانان و قرار دادن جوانان در قلب تلاش ها برای توسعه ملی و جهانی، متعهد می شوم.

اجتمام(1)9317**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.