چهارشنبه، ۰۱ دی ۹۵ - ۰۲:۵۲
پیرترین زن دنیا

نام پیرترین زن دنیا در حالی در رکورد جهانی گینس ثبت شده است که این خانم بِس کوپر نام داشته و ۱۱۶ سال نیز عمر…

نام پیرترین زن دنیا در حالی در رکورد جهانی گینس ثبت شده است که این خانم بِس کوپر نام داشته و ۱۱۶ سال نیز عمر کرده است .این در حالی است که  وی ۴ سال پیش ، در جورجیا از دنیا رفته اما قبل از مرگش راز عمر طولانی‌اش را فاش کرد. این خانم که مادر مادربزرگ چندین نوه و نتیجه است قانون‌های ساده‌ای را برای داشتن طول عمر بسیار طولانی فاش کرد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پیرترین زن دنیا در ایالت نتسی امریکا در ۲۶ آگوست ۱۸۹۶ به دنیا آمد و صاحب ۴ فرزند و ۱۴ نوه و بیش از ۱۲ نتیجه و ندیده بوده است. خانم بس و یا بهتر بگوییم پیرترین زن دنیا در زمان جنگ جهانی اول برای تدریس به ایالت جورجیای امریکا آمد و شوهرش را برای اولین بار آنجا ملاقات کرد و با او آشنا شد؛ کسی از سال ۱۹۲۰ شریک زندگی‌اش شد و ۴۰ سال با او زندگی کرد. سرانجام به دلیل کهولت سن ، در اواخر دوران زندگی خود در یک آسایشگاه سالمندان در مونرو زندگی می‌کرد.

پیرترین زن دنیا

هیئت داوران رکورد جهانی گینس تأییدیه رسمی را به در زمان حیات خانم کوپر پیرترین زن دنیا به دلیل چنین رکورد ارزشمندی اعطا کردند و البته ثبت این رکورد شاهکار در چنین سنی توسط گروه تحقیقاتی پیرشناسی در لس‌آنجلس نیز تأیید شده است و بد نیست بدانید که این گروه سن افرادی که فراتر از یک قرن زندگی می‌کنند را تأیید می‌نماید.

البته راز عمر طولانی پیرترین زن دنیا یعنی خانم بِس کوپر از زبان خودش این بوده است که :

همیشه در زندگی حواسم به زندگی خودم بوده و همواره سعی و هله‌هوله نمی‌خورم.

پیرترین زن دنیا

بنابراین اگر شما نیز می‌‌خواهید عمرتان به درازا بکشد و زود بدرود حیات نگویید ، و اگر خانم هم هستید و میخواهید رکورد پیرترین زن دنیا را از آن خود کنید بهتر است  مشغول به کارهای خودتان باشید، در احوالات و زندگی دیگران تجسس نکنید و غذاهای شکم پرکن و غیرمغذی مثل فست‌فود یا غذاهای حاضری موجود در رستوان‌ها را که اکثراً بیماری‌زا هستند نخورید.

بد نیست بدانید که رکورد قبلی پیرترین زن دنیا متعلق یه یوجین جی. سان بورن بود که در ۳۱ ژانویه ۲۰۱۱ در سن ۱۱۴ سال و ۱۹۶روزگی درگذشت.

[highlight]منبع : newsvine[/highlight]

یک دیدگاه برای “راز عمر طولانی پیرترین زن دنیا چه بوده است + عکس”

  1. محمودی گفت:

    مگه میشه زنا تو کار دیگران سرک نکشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.