سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۱

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از خبرگزاری رویترز ،این خبرگزاری همزمان با برگزاری دور چهارم مذاکرات هسته ای ایران و…

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از خبرگزاری رویترز ،این خبرگزاری همزمان با برگزاری دور چهارم مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی  در وین پایتخت اتریش ، مدعی شد تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشرفت ناچیزی داشته است که ممکن است روند مذاکرات هسته ای ایران را پیچیده تر کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد دو طرف در نشست روز دوشنبه  اجرای هفت گام عملی تهران که پیشتر درباره آن توافق شده بود را مورد بررسی قرار دادند.

آژانس بعد از اتمام این گفت‌وگوها  اعلام کرد لازم است ایران برای اجرای برخی گام های شفاف‌سازی اقدامات بیشتری را تا قبل از پایان زمان مورد توافق انجام دهد، اما به جزئیات بیشتری در این باره  اشاره نکرده است.

نتیجه نهایی  این نشست دیپلمات های غربی را که خواهان اقدام سریعتر ایران برای پاسخ سوالات آژانس است  مایوس می کند. یک فرستاده که از نزدیک موضوع هسته ای ایران را رصد می کند گفته است: همه نسبتا از عدم پیشرفت سرخورده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.