شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش خبرگزاری مهر، پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و بر اساس…

به گزارش خبرگزاری مهر، پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و بر اساس برنامه، واحد نخست این پالایشگاه تا پایان شهریورماه راه اندازی می شود.

مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران (IPMI)  با بیان این که هم اکنون حدود 10 پیمانکار اصلی به همراه پیمانکاران فرعی با بیش از چهار هزار نیروی کار در بخش خشکی فازهای 17 و 18 مشغول کار هستند، گفت: با توجه به حجم بالای کاری در این دو فاز میدان مشترک پارس جنوبی بزودی باید حداقل 60 تا 70 درصد به تعداد نیروها و تجهیزات شرکت در این پروژه افزوده شود.

سهراب دزفولی با اشاره به عملکرد شرکت اویک در زمینه ساخت واحدهای شیرین سازی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی گفت: هم اکنون پیشرفت تعهدهای شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران (IPMI) در این پروژه حدود 85 درصد است.

دزفولی با تاکید بر این که طی چند ماه گذشته بسیاری از مشکلات پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی برطرف شده است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی تا پایان خردادماه بخشهایی از این پالایشگاه از جمله، بخارآب، هوای فشرده و نیتروژن به کارفرما تحویل داده خواهد شد.

استقبال از خوشه صنعتی خرمای بوشهر در نمایشگاه بین‌المللی تهران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر گفت: غرفه خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر در نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی تهران با استقبال چشمگیر شرکت‌کنندگان مواجه شد.

مهدی صفوی اظهار داشت: در ادامه فعالیت‌های توسعه صنعت خرما و مطابق با برنامه‌های اجرایی برنامه‌ریزی شده در سند برنامه عمل، اعضای خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود 2014) که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد، حضور پیدا کردند.

وی افزود: مهندس صفایی معاون وزیر در بخش اتحادیه تعاونی‌های روستایی ضمن بازدید از این غرفه، به منظور بررسی و اخذ تصمیم در خصوص شیوه ورود خرما به سبد کالای ماه مبارک رمضان جلسه‌ای با عامل توسعه خوشه و رئیس انجمن خرمای استان ترتیب داد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر برگزاری جلسه مشترک با هیئت‌های تجاری بازرگانی، بازدید مسئولان مرتبط در حوزه صنعت کشاورزی و اقتصاد، تهیه گزارشات رسانه‌های تصویری و صوتی و عقد چندین قرارداد تجاری را از سایر فعالیت‌های خوشه در زمان حضور در نمایشگاه خواند.

هر يتيم شهرستان دشتي داراي دو حامي است

احمد رضا بحريني مدير کميته امداد شهرستان دشتي با اشاره به اينکه طرح اکرام ايتام به منظور ارائه خدمات بهتر به ايتام اجرا مي شود، اذعان داشت: با اجراي اين طرح از مشارکت خيرين و نيکوکاران استفاده مي شود.

اين مسئول به نحوه همکاري خيرين و حاميان در قالب طرح اکرام نيز اشاره داشت و گفت: حاميان خيرانديش به منظور مشارکت در اين طرح حسنه مي توانند به سايت اينترنتي امداد مراجعه و يا به ادارات  اين نهاد در شهرستان مراجعه کنند.

مدير کميته امداد شهرستان دشتي در ادامه با اشاره به اينکه در حال حاضر 325 يتيم زير پوشش کميته امداد شهرستان دشتي هستند، اذعان داشت: حمايت از اين تعداد يتيم به عهده 630 حامي است.

اين مسئول در ادامه با اشاره به کمک هاي نقدي و غيرنقدي حاميان در حمايت از ايتام تصريح کرد: تا پايان سال 92حاميان خير شهرستان دشتي بيش از 3 ميليارد ريال به ايتام کمک کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.