سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۵

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه آباد در نطق پیش از دستور به مناسبت هفته محیط زیست، گفت: محیط زیست سالم تاثیر عمیقی بر…

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه آباد در نطق پیش از دستور به مناسبت هفته محیط زیست، گفت: محیط زیست سالم تاثیر عمیقی بر روح و روان آدمی دارد و بخش اعظمی از افزایش ابتلا به بیماری های روحی، روانی و افسردگی در میان اقشار مختلف شهر گواه محرومیت از حق داشتن محیط زیست سالم شهری است.

وی با بیان اینکه سالهاست در شهر پرجمعیت تهران با معضلی چون صنایع و مشاغل مزاحم روبرو هستیم، گفت: با گذر از هر محله شاهد تعدادی از مشاغل آلاینده و پر سر و صدا هستیم که سالیان متمادی به کسب و کار و سلب آسایش شهروندان پرداخته اند.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران فعالیت شرکت دخانیات در محله سلامت را مصداق یکی از صنایع مزاحم در پایتخت دانست و گفت: انتشارات بخارات سمی ناشی از فرآیند تولید موجب آلودگی محیط زیست و سلب آسایش شهروندان شده است.

آباد با بیان اینکه در دل بافتهای مسکونی محله طوس کارخانه سیمان سبب انتشار ریزگردها و آلودگی صوتی است، گفت: کارگاه استوک در محله خاورشهر نیز از طریق سوزانده کابل ماشین اوراقی برای استخراج روی و مس به انتشار آلاینده های خطرناکی در هوا مشغول است.

وی با اشاره به اینکه هر روز به فهرست قاتلان خاموش در شهر اضافه می شود، تصریح کرد: کوره های آجرپزی محله دولتخواه و  اسماعیل آّباد اطراف بافت های مسکونی را محاصره کرده اند.

آباد با یادآوری قانون مجلس در زمینه ممنوعیت فعالیت صنایع مزاحم در حریم شهر گفت: باید مانع فعالیت این گونه صنایع شویم.

در ادامه احمد مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تاثیر پیگیری های شورای شهر در کاهش آلودگی های پایتخت گفت: پیگیری ها و فضاسازی های مناسب شورای شهر سبب کاهش آلودگی هوا شد که این نشان می دهد با نگاه استراتژیک و جرات و جسارت می توان مشکلات را حل کرد.

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان ظرفیت تبدیل به موزه صنعت را دارد، اظهار داشت: شرکت دخانیات نیز با توجه به ارزش معماری می تواند به موزه سلامت بدل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.