سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۰

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، در پی درخواست های مکرر مدیران دفاتر خدمات زیارتی مبنی بر تعلق تخفیف و معافیت…

به گزارش ایرنا از سازمان حج و زیارت، در پی درخواست های مکرر مدیران دفاتر خدمات زیارتی مبنی بر تعلق تخفیف و معافیت مالیاتی در خصوص عملکرد سالیانه این دفاتر با استناد به ماده 8 قانون توسعه صنعت ایرانگردی و تبصره 3 از ماده 132 قانون مالیات های مستقیم، در این خصوص مکاتبات و پیگیری های متعددی از معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفت که طی آن مقرر شد سازمان حج و زیارت نسبت به پیشنهاد اصلاح مواد قانون مالیات های مستقیم مرتبط با این موضوع اقدام کند.

بر اساس این گزارش، طی بررسی جامع حقوقی صورت گرفته در تاریخ سوم تیر ماه سال جاری در سازمان حج و زیارت، پیشنهاد اصلاح متن تبصره ماده قانون مرتبط انجام گرفت و تقدیم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شد.

این گزارش حاکیست، با پیگیری های بعدی انجام گرفته از سوی سازمان حج و زیارت مشخص شد، پیشنهاد مذکور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پذیرفته شده است و به هنگام بررسی قانون اصلاح مالیات های مستقیم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

سازمان حج و زیارت می افزاید: این بخشودگی مالیاتی در خصوص دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اعمال می شود که امیدواریم با تصویب این پیشنهاد سازمان حج و زیارت، دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت این سازمان نیز به عنوان یک شغل فرهنگی در کشور مشمول این امتیاز شوند.

اجتمام(1) ** 7268 ** 1071

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.