سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۳

به گزارش ایرنا، در آستانه ماه مبارک رمضان محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت درباره کاهش ساعت کار ادارات دولتی در این ماه اعلام…

به گزارش ایرنا، در آستانه ماه مبارک رمضان محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت درباره کاهش ساعت کار ادارات دولتی در این ماه اعلام کرد که دولت بر اجرای قانون 44 ساعت کار در هفته تاکید دارد.

معاون رییس جمهوری یادآور شده بود که در سال های قبل که ساعت کاری با مصوبه دولت در ماه رمضان کاهش می یافت، مورد اعتراض و ایراد مجلس شورای اسلامی قرار می گرفت.

با این حال برخی نمایندگان مجلس طی روزهای گذشته خواهان تدبیر دولت برای کاهش ساعت کار اداری در این ماه هستند و این در حالی است که تصمیم دولت مشمول ساعت کاری دیگر قوا نمی شود و در سال های گذشته نیز به رغم مصوبه دولت، مجلس شورای اسلامی طبق قوانین موضوعه خود درباره ساعت کاری عمل می کرد.

کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش های مجلس روز دوشنبه در این باره گفت: طولانی بودن روز و گرمای شدید امسال باعث ایجاد فشار و سختی روزه داری، متدینین و روزه داران شده و بهتر است دولت در این خصوص تدبیری بیندیشد.

به گزارش خانه ملت، وی افزود: بر اساس تاکید قانون میزان ساعت کاری کارمندان باید در چارچوب حدود تعریف شده باشد و ساعت شروع و پایان آن با تصمیم هیات دولت قابل تغییر است و نیاز به مصوبه مجلس ندارد.

وی با یادآوری این که در قوانین بر رعایت 44 ساعت کاری کارمندان تاکید شده است اظهار داشت: دولت می تواند براساس تصمیم خود ساعت شروع کار ادارات را از 8 صبح به 9 یا 10 صبح تغییر دهد که این مشکلی در از بین رفتن میزان ساعت کاری کارمندان ایجاد نمی کند.

به گفته جلالی، تغییر ساعت کاری در ماه مبارک رمضان امری متداول در همه کشورهای اسلامی است و در رمضان امسال هم اغلب کشورهای اسلامی ساعت کاری کارمندان و کارگران دولتی و خصوصی خود را تغییر داده اند.

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت با تغییر ساعت کاری کارمندان بدون کاهش آن می تواند بدون زیر پا گذاشتن قانون، در جهت رفاه حال روزه داران گام بردارد.

سیام**2025 **1449

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.