سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۱

یک پژوهشگر گیاهان دارویی در خراسان‌جنوبی گفت: مصرف روغن زیتون از تولید سنگ صفرا و مثانه جلوگیری کرده و برای درمان درد مفاصل…

یک پژوهشگر گیاهان دارویی در خراسان‌جنوبی گفت: مصرف روغن زیتون از تولید سنگ صفرا و مثانه جلوگیری کرده و برای درمان درد مفاصل و درد ناحیه کمر مفید است.

«محسن پویان» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه زیتون از میوه‌هایی است که در کتاب آسمانی قرآن نیز از آن یاد شده است، گفت: در زیتون رسیده تا حدود 30 درصد مواد چرب و روغن وجود دارد.

وی ادامه داد: روغن زیتون یکی از مرغوب‌ترین روغن‌های خوراکی است که در 15 درجه سانتی‌گراد کاملاً سالم می‌ماند.

این پژوهشگر گیاهان دارویی با بیان اینکه از میوه زیتون به‌صورت پرورده و خام نیز استفاده می‌شود، گفت: روغن زیتون خاصیت مسهلی دارد و برای تسکین درد سیاتیک مفید است و از تولید سنگ صفرا و مثانه جلوگیری کرده و برای درمان درد مفاصل و درد ناحیه کمر مفید است.

پویان اظهار کرد: مصرف روغن زیتون(80 گرم) مخلوط با عسل(80 گرم) و کندر(14 گرم) و سیاهدانه(16گرم) به مدت سه روز برای درمان لقوه و سستی اعضا مفید است.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف روغن زیتون روزانه تا 30 گرم است، گفت: مصرف مداوم روغن زیتون از بروز بیماری‌های قلبی، عروقی جلوگیری می‌کند و مصرف روغن زیتون باعث افزایش طول عمر می‌شود.

این پژوهشگر گیاهان دارویی دیگر خواص روغن زیتون را کاهش کلسترول مضر یا LDL برشمرد و افزود: روغن زیتون ضد سرطان است و مهم‌ترین عامل ضد پیری بشمار می‌آید.

پویان خاطرنشان کرد: مصرف برگ زیتون باعث کاهش فشارخون می‌شود و پوست درخت زیتون نیز خاصیت تب‌بر دارد. بدین منظور از 30 عدد برگ زیتون 1.5 لیوان آب جوش به صورت دم‌کرده استفاده می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *