چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۹ - ۰۳:۴۶
پیشگیری از حساسیت فصلی

پیشگیری از حساسیت فصلی برای کسانی که با تغییر فصل علائمی همچون با آبریزش بینی، التهابات پوستی، خارش چشم، عطسه و سرفه دارند…

پیشگیری از حساسیت فصلی برای کسانی که با تغییر فصل علائمی همچون با آبریزش بینی، التهابات پوستی، خارش چشم، عطسه و سرفه دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به ارائه تعدادی راهکار می پردازیم.

تغذیه مناسب داشته باشید

اضافه کردن چند ماده غذایی به رژیم روزانه می‌تواند به از بین بردن علائمی مثل آبریزش چشم و بینی کمک بسیار زیادی کند. داشتن رژیم غذایی مناسب باعث می‌شود تا سیستم دفاعی بدن تقویت شده و التهابات ناشی از حساسیت فصلی به حداقل برسد.

گوجه فرنگی، سرشار از ویتامین C

یکی از منایع آنتی‌ هیستامین‌های طبیعی برای بدن، ویتامین C است. گوجه فرنگی یکی از مرکباتی که به خوبی ویتامین C مورد نیاز ما را تامین می‌کند.

مصرف روزانه یک گوجه فرنگی با اندازه متوسط، حدود ۲۶% از نیاز روزانه ویتامین C ما را فراهم می‌کند. بنابراین حتما این ماده غذایی خوش رنگ را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

پیشگیری از حساسیت فصلی

پیشگیری از حساسیت فصلی

زنجبیل با خواص دارویی بسیار

زنجبیل در کاهش و از بین بردن بسیاری از علائم ناخوشایند آلرژی مثل ورم کردن و التهاب مجاری بینی و گلو موثر است.

این ماده غذایی بیش از هزار سال است که مصارف پزشکی دارد. به تازگی نیز تحقیقات نشان داده که زنجبیل تولید هیستامین در بدن کمک می‌کند. که این ویژگی باعث کاهش علائم آلرژی در بدن ما می‌شود.

ماهی سالمون، حاوی امگا ۳

مصرف ماهی می‌تواند عطسه‌های ناشی از آلرژی را کم کند؟! جواب «بله» است.

مطالعات نشان می‌دهد امگای ۳ موجود در گوشت ماهی، از جمله ماهی سالمون می‌تواند بدن را در برابر آلرژی مقاوم کند و حتی در کاهش علائم آسم هم تاثیرگذار باشد!

یک تحقیق آلمانی در سال ۲۰۰۵ نشان داده که هر چه میزان EPA اسید (یکی از اسیدهای چرب تشکیل دهنده امگا ۳) در افراد بیشتر بوده، علائم حساسیت کمتری نیز در افراد گزارش شده است.

بنابراین مصرف گوشت ماهی، به ویژه ماهی سالمون می‌تواند در کاهش علائم بسیار موثر باشد.

پیاز، یک آنتی‌هیستامین طبیعی

پیاز یکی از منابع بسیار خوب کوئسترین است. کوئسترین ماده‌ای است که به عنوان یکی از آنتی‌هیستامین‌های طبیعی برای بدن شناخته می‌شود. بنابراین در کاهش علائم آلرژی بسیار موثر است.

سعی کنید پیاز را به صورت خام در ساندویچ‌ها و یا سالاد استفاده کنید. چراکه پختن پیاز می‌تواند باعث از بین رفتن کوئسترین این ماده غذایی مغزی شود.

پیشگیری از حساسیت فصلی

پیشگیری از حساسیت فصلی

تاثیر عسل خام در بهبود آلرژی

عسلی که از کندو به صورت مستقیم جدا شده، عسل خام نامیده می‌شود. این عسل نیز مانند انواع دیگر عسل در بازار قابل دسترس است و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید..

استفاده روزانه یک قاشق از این عسل می‌تواند در مسیر شکست آلرژی فصلی، به شما کمک بسیار زیادی کند.

نتایج یک گزارش نشان می‌دهد افرادی که از عسل خام جهت بهبود علائم آلرژی فصلی استفاده کردند، شصت درصد علائم کمتری نشان داده‌اند. این افراد همچنین ۵۰% آنتی هیستامین کمتری استفاده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *