یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۱۱:۲۱

مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 40 هزار تن چغندر قند در خوی برداشت شود. «حسن حسین‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار…

مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 40 هزار تن چغندر قند در خوی برداشت شود.

«حسن حسین‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: برداشت چغندر قند در استان از اوایل مهرماه آغاز و تا پایان آبان‌ماه ادامه دارد.

وی به پیش‌بینی میزان برداشت چغندر قند در سال زراعی جاری اشاره و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 40 هزار تن چغندرقند از اراضی خوی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی خوی با اشاره به سطح زیر کشت چغندر قند در سال زراعی جاری، خاطرنشان کرد: امسال 900 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت چغندر قند رفته است.

حسین‌زاده با اشاره به برداشت سایر محصولات کشاورزی در این شهرستان گفت: یکی از عمده‌ترین محصولات برداشت شده در این شهرستان تخم آفتابگردان و کدوی آجیلی بوده که به‌عنوان مهم‌ترین قطب تولید تخم آفتابگردان و کدوی آجیلی در کشور محسوب می‌شود.

وی به میزان برداشت تخم آفتابگردان و کدوی آجیلی این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: امسال 26 هزارتن تخم آفتابگردان و حدود 13 هزار تن کدوی آجیلی از مزارع خوی برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی خوی با اشاره به یکی از مهم‌ترین محصول برداشت شده در خوی یادآور شد: عسل تولیدی یکی از مهم‌ترین محصول برداشت شده در خوی بوده که این شهرستان حدود 20 درصد کل عسل کشور را تأمین می‌کند.

حسین‌زاده به میزان برداشت شده عسل از زنبورستان های این شهرستان اشاره و تصریح کرد: امسال 10 هزار و500 تن عسل از زنبورستان‌های این شهرستان برداشت شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *