پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۲

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال از نخیلات بارور این شهرستان650 تن خرما برداشت شود. حبیب‌الله هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال از نخیلات بارور این شهرستان650 تن خرما برداشت شود.

حبیب‌الله هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی در نهبندان گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی شهرستان نهبندان خرما از محصولات مزیت‌دار این شهرستان است، به طوری که 380 هکتار از باغ‌های نهبندان به کشت خرما اختصاص دارد.

وی ادامه داد: از این نخلستان‌ها 250 هکتار بارور است که در روستاهای دهسلم، بندان و چاهداشی قرار دارد.

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان افزود: خرمای نهبندان به عنوان بهترین خرمای خراسان جنوبی، اواخر تابستان هر سال از نخلستان‌های بارور این شهرستان برداشت و تا اواسط آذر ماه به مصرف بازارهای داخل و خارج استان می‌رسد.

هاشمی‌پور گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 650 تن خرما از نخیلات بارور شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه در نهبندان پنج رقم خرما کشت می‌شود، تصریح کرد: خرمای کبکاب، زاهدی، ارقام محلی، خاره‌خوش و خرمای پرکو از مهم‌ترین ارقام خرمای شهرستان است.

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان ادامه داد: در شهرستان نهبندان 130خانوار بهره‌دار محصول خرما هستند و پیش‌بینی می‌شود که برداشت خرما نسبت به پارسال پنج تا 10 درصد افزایش داشته باشد.

هاشمی‌پور شرایط خوب آب و هوایی و نزولات آسمانی در سال زراعی گذشته و افزایش باغات بارور نهبندان را از عوامل افزایش عملکرد برداشت محصول نسبت به پارسال عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.