پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۲

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال از نخیلات بارور این شهرستان650 تن خرما برداشت شود. حبیب‌الله هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال از نخیلات بارور این شهرستان650 تن خرما برداشت شود.

حبیب‌الله هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی در نهبندان گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی شهرستان نهبندان خرما از محصولات مزیت‌دار این شهرستان است، به طوری که 380 هکتار از باغ‌های نهبندان به کشت خرما اختصاص دارد.

وی ادامه داد: از این نخلستان‌ها 250 هکتار بارور است که در روستاهای دهسلم، بندان و چاهداشی قرار دارد.

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان افزود: خرمای نهبندان به عنوان بهترین خرمای خراسان جنوبی، اواخر تابستان هر سال از نخلستان‌های بارور این شهرستان برداشت و تا اواسط آذر ماه به مصرف بازارهای داخل و خارج استان می‌رسد.

هاشمی‌پور گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 650 تن خرما از نخیلات بارور شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه در نهبندان پنج رقم خرما کشت می‌شود، تصریح کرد: خرمای کبکاب، زاهدی، ارقام محلی، خاره‌خوش و خرمای پرکو از مهم‌ترین ارقام خرمای شهرستان است.

سرپرست جهادکشاورزی نهبندان ادامه داد: در شهرستان نهبندان 130خانوار بهره‌دار محصول خرما هستند و پیش‌بینی می‌شود که برداشت خرما نسبت به پارسال پنج تا 10 درصد افزایش داشته باشد.

هاشمی‌پور شرایط خوب آب و هوایی و نزولات آسمانی در سال زراعی گذشته و افزایش باغات بارور نهبندان را از عوامل افزایش عملکرد برداشت محصول نسبت به پارسال عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *