دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۰

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: کار بر داشت محصول استراتژیک پسته در این شهرستان از اوایل شهریور ماه آغاز شده است. به…

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: کار بر داشت محصول استراتژیک پسته در این شهرستان از اوایل شهریور ماه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، امان‌الله طوقی افزود: براساس پیش‌بینی‌ها امسال 8000 تن محصول پسته از باغ‌های شهرستان خاش برداشت می‌شود.

طوقی تاکید کرد: سالانه 3500 تن پسته خشک مرغوب در این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه می‌شود.

وی اظهار کرد: شهرستان خاش دارای بیش از 4850 هکتار باغات پسته بارور و غیربارور است و در این زمینه رتبه نخست تولید این محصول در سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: تجهیزات پوست کنی و ترمینال ضبط پسته که پسته‌ها را بر اساس اندازه جداسازی و تفکیک می‌کند از جمله صنایعی بوده که در اختیار کشاورزان خاش قرار دارد تا محصول خود را با کیفیت بیشتری به بازار مصرف عرضه کنند.

طوقی اظهار کرد: بیشترین نوع پسته شهرستان خاش کله قوچی، اوحدی، احمد آقایی و سایر گونه‌های مرغوب بوده که 20 درصد برای مصرف داخل استان و 80 درصد به استان کرمان صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خاش با بیان اینکه 70 درصد باغات پسته خاش در بخش نوک‌آباد و منطقه گوهرکوه و 30 درصد باقی مانده در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد، گفت: کاشت و برداشت این محصول زمینه اشتغال چهار هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را فراهم کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.