دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۰

متخصص زنان و زایمان مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: حدود 75 هزار زوج در استان قزوین وجود…

متخصص زنان و زایمان مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: حدود 75 هزار زوج در استان قزوین وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود حدود 10 هزار زوج از آنها نازا باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی قزوین، «معصومه انبارلویی» در دیدار مدیران و اعضای جهاد دانشگاهی قزوین با استاندار اظهار کرد: با توجه به ابلاغ سیاست افزایش جمعیت و تأکید بند سوم این سیاست بر درمان زوج‌های نابارور، جهاد دانشگاهی تمام تلاش خود را برای درمان این زوج‌ها به کار گرفته است.

وی افزود: برای تأسیس یک مرکز درمانی بیش از 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که قزوین با هزینه کم‌تر از این میزان نخستین مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری کشور را راه‌اندازی کرد.

متخصص زنان و زایمان مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین خاطرنشان کرد: درمان زوج‌های نابارور حدود 50 روز به طول می‌انجامد و در این راستا از رفت و آمد بیماران به دیگر شهرها کاسته شده است و بیماران درمان خود را در استان آغاز می‌کنند و فقط در سه روز پایانی به مرکز درمانی دیگری در تهران یا قم مراجعه می‌کنند.

وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی قزوین با پژوهشگاه رویان و پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی ارتباط علمی و درمانی برقرار کرده است و این امکان به وجود آمده تا در آینده بتوانیم علاوه‌بر حوزه‌ی درمان ناباروری و بانک خون بند ناف، در زمینه‌ی سلول درمانی نیز فعالیت کنیم.

انبارلوئی گفت: پارسال 700 زوج به مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری مراجعه کردند که در این مدت 140 زوج تشکیل پرونده داده و 58 مورد وارد چرخه‌ی درمان شدند که 47 مورد بارداری ثبت شده است و از این تعداد، 4 نوزاد متولد شده است.

وی ادامه داد: در کنار مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری قزوین، آزمایشگاه پاتوبیولوژی فعالیت دارد و تعرفه‌ی این آزمایشگاه پس از مراکز دولتی کم‌ترین تعرفه‌ی استانی است.

متخصص زنان و زایمان مرکز پزشکی از راه دور درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین خاطرنشان کرد: این امکان در جهاد دانشگاهی وجود دارد تا شعبه‌های شهرستانی این مرکز را با اعتباری بسیار کم راه‌اندازی کند.

به‌گفته‌ی وی، بیماران این مرکز برای انجام IVF به مرکز درمانی قم مراجعه می‌کنند و عمل IUI آن‌ها در قزوین انجام می‌شود.

انبارلوئی یادآور شد: متوسط موفقیت در درمان ناباروری در مراکز درمان ناباروری کشور 30 درصد است اما این رقم در مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری قزوین 35 درصد است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.