چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۰۵

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده با بیان اینکه اصلاح برخی مقررات پیش روی تولیدکنندگان در اقتصاد لازم و ضروری به نظر…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده با بیان اینکه اصلاح برخی مقررات پیش روی تولیدکنندگان در اقتصاد لازم و ضروری به نظر می رسد، گفت: این امر با همراهی مجلس شورای اسلامی میسر می شود و به همین دلیل، پیش نویس لایحه حمایت از تولید تهیه و برای بهره مندی از نظرات نمایندگان به مجلس نیز ارائه شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مجلس باید تصمیمات لازم و موثر برای برون رفت از رکود اقتصادی، گردشی شدن 10 درصد تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی برای بخش صنعت و معدن، لغو محدودیت های سازمان های توسعه ای، اختصاص اعتبارات لازم جهت بازسازی و نوسازی ماشین آلات صنعتی و معدنی و تامین تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات تامین مالی واحدهای صنعتی و معدنی و همچنین کمک به توسعه صادرات غیر نفتی از دیگر موضوعاتی است که همراهی کمیسیون صنایع و معادن مجلس را می طلبد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مسایلی چون افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده، ارتقای دانش فنی و غیره باید در رونق تولید مورد نظر قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.