پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۴

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: در سه روز آینده دراستانهای شمال غرب برخی مناطق دریای خزر وزش…

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: در سه روز آینده دراستانهای شمال غرب برخی مناطق دریای خزر وزش باد و رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی می شود.

احد وظیفه به خبرآنلاین اعلام کرد: پیش بینی می شود که در دامنه هاي مرکزي البرز وبرخی مناطق سواحل دریاي خزر در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد وبرق پراکنده وجود داشته باشد.

او گفت : بنابراین روز چهارشنبه استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و در دامنه های البرز مرکزی وزش باد و رگبار و رعد وبرق پیش بینی می شود.

او با بیان اینکه دراین مدت در منطقه زابل در بعضی ساعات باد وگرد و خاك ادامه دارد گفت: این شرایط با شدت کمتري در برخی مناطق شرق ، شمال شرق ونواحی مرکزي کشور هم رخ می دهد.

وظیفه ادامه داد: در سه روز آینده در استان هاي واقع در جنوب غرب هم وزش باد همراه با گردوخاك پیش بینی می شود.
او گفت: استانهای خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان و قم در این مدت با وزش باد شدید (10 تا 20 متر بر ثانیه) همراه هستند. وزش باد در مناطق کویری، جنوب سمنان و شرق قم سبب غبارآلود بودن هوای استان تهران می شود.

او تاکید کرد که درسه روزآینده نواحی مرکزي وشرقی خلیج فارس و شرق دریاي عمان مواج باشد.

وظیفه با اشاره به اینکه در فصل گرم بارش ها در بعد از ظهر و شب اغلب رگباری و موقت است گفت: بنابراین انتظار می رود در برخی نقاط به طور موقت، باران سبب طغیان رودخانه های فصلی و آب گرفتگی منازل بویژه در نقاط کوهپایه ای و روستایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.