پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ حسن عنایتیˈ روز چهارشنبه در گفت و گویی با اعلام مطلب فوق افزود: در…

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ حسن عنایتیˈ روز چهارشنبه در گفت و گویی با اعلام مطلب فوق افزود: در سال زراعی جاری بالغ بر دو هزار و 325 هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت محصول پیاز اختصاص یافت و پیش بینی می گردد بیش از 33 هزار تن پیاز از سطوح فوق استحصال شود.

وی با بیان اینکه رقم تحت کشت پیاز استان، پیاز سفید ساری بوده که از لحاظ طعم، ماندگاری و خاصیت انبارداری از پرطرفدار ترین ارقام کشور است، تصریح کرد: کشت پیاز در استان از بهمن ماه سال گذشته آغاز و پس از طی یک دوره رشد و نمو 5 تا 6 ماهه در تیرماه برداشت می شود.

عنایتی با اشاره به اینکه برداشت پیاز در هفته اخیر از مزارع استان آغاز و کل محصول در یک دوره مجدد 15 تا 20 روزه وارد بازار می شود ،افزود: افزایش عرضه ممکن است نوسانات و افت قابل توجهی را در بازار (خرید از کشاورزان) ایجاد نماید.

وی ایجاد شرایط لازم جهت انبارداری و امکانات لازم برای فرآوری و تبدیل محصول را در کنترل نوسانات و قیمت بازار بسیار موثر است.ک/1

608

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.