پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۶:۲۱

به گزارش میهن پست – نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم اربیل، با معرفی برگزیدگان خود به کار خود پایان داد و مهناز افشار عنوان…

به گزارش میهن پست – نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم اربیل، با معرفی برگزیدگان خود به کار خود پایان داد و مهناز افشار عنوان بهترین بازیگر و پیمان معادی عنوان بهترین کارگردانی این جشنواره را از آن خود کردند.
به نقل از مهر، در جشنواره بین المللی اربیل کردستان که تهمینه میلانی به عنوان رئیس هیات داوران در آن حضور داشت، ۶ جایزه دیگر به فیلم های ایرانی اهدا شد. در معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم اربیل جایزه بهترین فیلم به «آخرین زمستان» به کارگردانی سالم صلواتی تعلق گرفت.

جایزه بهترین تدوین این جشنواره نیز به محمدرضا و میثم مویینی برای فیلم «هیچ کجا هیچ کس» به کارگردانی ابراهیم شیبانی اهدا شد. همچنین جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم «هیچ کجا هیچ کس» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و جایزه بهترین فیلمبرداری به فیلم «سرد» از کشور ترکیه تعلق گرفت.

جایزه بهترین بازیگر مرد به بازیگر فیلم «مثلث مرگ» از کردستان عراق و عنوان بهترین فیلم کردی را نیز همین فیلم از آن خود کرد.

جایزه ویژه هیات داوران نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم اربیل نیز به روح الله حجازی برای فیلم« زندگی خانم و آقای محمودی» اهدا شد.

اسامی فیلم های  که در این جشنواره جایزه دریافت کردند به شرح زیر است.
*بهترین فیلم: «آخرین زمستان» به کارگردانی سالم صلواتی
*بهترین کارگردان: پیمان معادی برای «برف روی کاج ها» از ایران
*بهترین تدوین: محمدرضا و میثم مویینی برای فیلم «هیچ کجا هیچ کس» به کارگردانی ابراهیم شیبانی
*بهترین فیلمنامه: فیلم «هیچ کجا هیچ کس» به کارگردانی ابراهیم شیبانی
*بهترین فیلمبرداری: فیلم «سرد» از کشور ترکیه
*بهترین بازیگر مرد: بازیگر فیلم «مثلث مرگ» از کردستان عراق
*بهترین بازیگر زن: مهناز افشار برای «برف روی کاج ها» از ایران
*بهترین فیلم کردی: فیلم «مثلث مرگ» از کردستان عراق
* جایزه ویژه هیات داوران: روح الله حجازی برای فیلم «زندگی خانم و آقای محمودی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.