جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز و همزمان با سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 و با حضور جمعی از مدیران و…

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز و همزمان با سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی، ورزشکاران و مردم ورامین از برترین های مسابقه جایزه بزرگ دوچرخه سواری تجلیل شد.

در این مراسم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه های اجرا شده در یوم الله 14 و 15 خرداد در سطح شهرستان ورامین اظهار داشت: امسال با تلاش های ستاد برگزاری یوم الله 14 و 15 خرداد، برنامه های ویژه و خوبی مانند همایش ملی 15 خرداد، راهپیمایی یوم الله 15 خرداد و مسابقه ملی دوچرخه سواری برگزار و شخصیت های کشوری به ورامین سفر کردند که این مسأله موجب می شود که 15 خرداد بیش از گذشته در کشور شناخته شود.

سید حسین نقوی حسینی افزود: با برنامه های اجرا شده در سطح شهرستان ورامین در طول چند سال گذشته، آرام آرام مردم سراسر کشور با ابعاد قیام 15 خرداد آشنا شده اند، مردم ورامین افتخار دارند که در قیام بزرگ 15 خرداد در سال 1342 سهم عمده ای را ایفا کردند و بویژه روستای محمدآباد عرب ها یک حرکت مستقل را انجام داد و در آن قیام نقش به سزایی را از خود نشان داد.

وی اضافه کرد: درباره این قیام تاریخی چند سوال بزرگ مطرح است که اولا چطور شد که در کل کشور و در میان شهرهای مختلف، این مردم ورامین و محمدآباد عرب ها بودند که کفن پوشیده وقیام کردند و ثانیا در آن زمان امکانات ارتباطی نظیر تلفن همراه نبود و چگونه این حرکت شکل گرفت و این نشان دهنده جایگاه شهر ورامین است.

در ادامه این مراسم امام جمعه موقت ورامین با اشاره به وظیفه ورزشکاران در عصر حاضر عنوان کرد: ورزشکاران باید ادامه دهنده راه شهدای 15 خرداد باشند و باید در عرصه اخلاقی شهدای 15 خرداد را به عنوان الگوی خود قرار دهند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی ادامه داد: امروز ورزشکاران در رشته های مختلف با بصیرت در سطح جهان حاضر می شوند و جوانان این کشور ظرفیت ها و قابلیت های خود را نشان می دهند به همین خاطر به عنوان الگو برای جوانان مطرح می شوند.

این مسئول گفت: بسیاری از ورزشکاران چهره های ملی هستند و در سطح شهر و دیار خود مورد احترام قرار دارند به همین خاطر باید از این ظرفیت استفاده کرده و پرچمدار فرهنگ 15 خرداد و ارزش های اسلامی باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.