سه شنبه، ۱۵ بهمن ۹۸ - ۰۴:۳۵
پیچ ضد سرقت رینگ خودرو

داشتن پیچ ضد سرقت رینگ خودرو یکی از واجبات خودروهایی است که دارای رینگ های گرانقیمت و لوکس است که در این میان…

داشتن پیچ ضد سرقت رینگ خودرو یکی از واجبات خودروهایی است که دارای رینگ های گرانقیمت و لوکس است که در این میان با راهکار جدید مهندسان کمپانی فورد و در ایده ای جدیدپیچ و مهره هایی متفاوت جهت جلوگیری از سرقت رینگ خودروها تولید شده است.

جلوگیری از سرقت رینگ نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور یز مسئله مهمی است. یکی از اتفاقات بسیار بدی است که اخیرا در کشور ما بیش از پیش شایع شده است. شاید فکر کنید که این اتفاق مخصوص ایران است، اما باید گفت در کشورهای توسعه یافته نیز شاهد وقوع پدیده ای مشابه هستیم.

پیچ ضد سرقت رینگ خودرو

یچ ضد سرقت رینگ خودرو در حالی توسط کمپانی فورد طراحی و تولید شده است که برای نمونه در روزهای گذشته سرقت هر چهار چرخ یک دستگاه شورولت کوروت C8 در خیابان های دیترویت آمریکا خیلی خبرساز شده بود. دزدیده شدن چرخ ها به این دلیل افزایش پیدا کرده که سیستم های ایمنی دیگر به راحتی اجازه سرقت خودرو را نمی دهند.

پیچ ضد سرقت رینگ خودرو

پیچ ضد سرقت رینگ خودرو طراحی شده توسط کمپانی فورد

به همین جهت سارقین به سراغ قطعات جدا شدنی مثل چرخ ها می روند. شرکت فورد برای مقابله با این پدیده، شیوه ای نوین ابداع کرده است. در این شیوه یک نرم افزار الگویی را بر اساس صدای هر فرد استخراج می کند.

پیچ ضد سرقت رینگ خودرو

در گام بعدی الگوی بدست آمده با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی به پیچ و مهره ای منحصر به فرد تبدیل می شود. فورد می گوید مثل مردمک چشم یا اثر انگشت، صدای هر فرد نیز می تواند به عنوان یک شاخص بیومتریک منحصر به فرد برای تشخیص هویت عمل کند.

بنابراین پیچ و مهره های ساخته شده با این روش، کاملا اختصاصی بوده و باید با آچارهای مخصوص خود باز شوند، از این رو امکان باز شدن آنها از طریق آچارها و ابزارهای معمولی وجود نخواهد داشت.

احتمالا برخی خواهند گفت امکان کپی برداری طرح الگوها با استفاده از موم وجود دارد. اما مهندسین فورد فکر اینجا را نیز کرده اند، چرا که عمق الگوها متغیر بوده و در صورت بیرون کشیدن موم از درون آنها، شکل اولیه موم از بین می رود.

پیچ ضد سرقت رینگ خودرو

خودروساز آمریکایی افزوده در شیوه ابداعی قرار نیست لزوما الگوها از صدای مالکین استخراج شوند، بلکه می توان از هر طرح دلخواه – مثل شکل پیست مورد علاقه مشتریان یا اشکال دیگر – برای ساخت پیچ و مهره های اختصاصی بهره برد.

هنوز مشخص نیست که کمپانی فورد از چه زمانی روش نوین خود را به کار خواهد گرفت، همچنین اعلام نشده سفارش پیچ و مهره های اختصاصی برای مشتریان چقدر هزینه در پی دارد.

[highlight]منبع: digitaltrends[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *