شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۶ - ۰۱:۳۱
پیکاپ مگارپتور

شرکت F250R به تازگی نسخه ای ارتقا یافته از خودرو F-250 فورد با نام پیکاپ مگارپتور را معرفی کرد. این نسخه ارتقا یافته…

شرکت F250R به تازگی نسخه ای ارتقا یافته از خودرو F-250 فورد با نام پیکاپ مگارپتور را معرفی کرد. این نسخه ارتقا یافته دارای قدرتی بیشتر و زیبایی بصری دو چندانی است . ذر ادامه با میهن پست همراه شوید.

پیکاپ مگارپتور برای علاقمندان به آفرود خودرویی بسیار جذاب و شگفت انگیز است. این خودرو با لاستیک هایی بسیار بزرگ و یک سیستم تعلیق منحصر بفرد آماده حرکت در مسیرهایی سخت و ناهموار است.

شرکت F250R که در شهر توسان ایالت آریزونای ایالات متحده واقع شده است، متخصص تبدیل خودروی پیکاپ استاندارد F-250 به نسخه‌ی ویژه برای آفرود در بیابان و مناطق صخره‌ای است و با انتخاب نام مگارپتور برای آن، می‌توان نتیجه گرفت که خودروی نهایی هیچ شباهتی به نسخه‌ی استاندارد نخواهد داشت. برای اجرای این تغییرات، یک دستگاه پیکاپ استاندارد F-250 انتخاب شده که به پیشرانه‌ی ۶.۷ لیتری دیزلی مجهز است. اولین تغییری که در این پیکاپ شاهد هستیم، حذف گلگیرهای جلو و عقب است تا فضای کافی برای لاستیک‌های عظیم ۴۶ اینچی میشلن XZLs مهیا شود. ابعاد این لاستیک‌ها برابر با پهنای ۳۹۵ میلی‌متر، با فاق ۸۵ میلی‌متر است که روی رینگ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی با استاندارد نظامی از MRAP، سوار هستند.

همچنین برای جای‌گیری چرخ‌های جدید، شرکت F250R علاوه بر تغییر گلگیرها، توپی‌های ۸ مهره‌ای را با نمونه‌های ۱۰ مهره‌ای که مطابق با استانداردهای نظامی است، تعویض کرده است. همچنین پیکاپ مگارپتور F-250 از جلوپنجره‌ی فورد رپتور ۲۰۱۷ بهره می‌برد. با این حال، برای مشاهده‌ی پیشرانه و باز کردن کاپوت خودرو، لولاهایی در بخش جلویی وصل شده است که به‌صورت تاشونده هستند تا کاپوت به سمت جلو باز می‌شود. پیکاپ مگارپتور F-250 علاوه بر تغییرات مذکور به مجموعه فنرهای سری ۵۱۰۰ شرکت بیلستین، سیستم تعلیق از نوع Coilover در جلو و فنرهای تخت چندگانه در عقب مجهز شده است که باعث افزایش ۱۰ سانتی‌متری در ارتفاع خودرو می‌شود.

شرکت F250R تغییراتی در کابین پیکاپ مگارپتور ایجاد کرده است و صندلی‌های چرمی جدید نیز در لیست آپشن‌ها قرار دارد. ضریب دنده‌های عقب  به ۴:۸۸ تغییر کرده است. ورودی جدید هوای خنک، سپرهای جلو و عقب از جنس استیل با چراغ‌های یکپارچه، محفظه‌ی حمل لاستیک یدکی در عقب، پله‌های برقی AMP در رکاب‌های جانبی، رینگ‌های صخره‌نوردی برای چرخ‌ها، تعدادی نورافکن جلو و چراغ روشنایی مخصوص آف‌رود، از جمله امکاناتی هستند که در پیکاپ مگارپتور نصب می‌شود. همراه با یک سیستم اگزوز جدید، پیشرانه‌ی این خودرو به میزان ۱۴۰ اسب‌ بخار قوی‌تر و گشتاور آن ۳۳۸ نیوتن‌متر بیشتر از نمونه‌ی استاندارد است. با این حال، هنوز ۵۰ درصد از خودرو بدون تغییر مانده است.

قیمت تمامی این تجهیزات در صورتی که خرید خودرو بر عهده‌ی خود مشتری باشد، از ۲۸ هزار دلار شروع می‌شود. قیمت نسخه‌ی استاندارد فورد F-250 از ۳۲,۵۳۵ دلار آغاز می‌شود که بدون هیچ‌گونه آپشن و کیت بدنه است و با اضافه شدن تمامی این ادوات، به ۶۰,۵۳۵ دلار می‌رسد. نسخه‌ی فول‌آپشن ساخت فورد، همراه با تجهیزات کامل شرکت F250R، قیمت پیکاپ مگارپتور را به‌راحتی بین ۷۰ الی ۸۰ هزار دلار قرار می‌دهد.

باهم در میهن پست تصاویری از پیکاپ مگارپتور را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع [/highlight]: motortrend

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *