چهارشنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۶ - ۰۷:۰۳
پیکاپ F-150 SSV

کمپانی فورد به تازگی از نسخه جدید فورد F-150 به نام پیکاپ F-150 SSV رونمایی کرده است. این خودرو مخصوص خدمات ویژه بوده…

کمپانی فورد به تازگی از نسخه جدید فورد F-150 به نام پیکاپ F-150 SSV رونمایی کرده است. این خودرو مخصوص خدمات ویژه بوده و برای نیروهای پلیس، سازمان های دولتی و خدمات ناوگانی طراحی شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پیکاپ F-150 SSV کمپانی فورد خودروای ویژه، مخصوص خدماتی ویژه است که می تواند پنج سرنشین را به همراه تجهیزات اضافی جابجا کند. این خودرو همچنین به گونه طراحی شده که می توان به وسیله آن به راحتی در مسیر هایی خارج از جاده حرکت کرد. همچنین این کمپانی خودرو سازی فورد مدلی از شاسی‌ بلند اکسپدیشن را با همین نام رونمایی کرده است که در سال ۲۰۱۸ وارد بازار خواهد شد و کاربرد های خاصی برای نیرو های پلیس، دولتی و خدمات ناوگانی خواهد داشت.

مدیر بخش بازاریابی خودروهای پلیس فورد در خصوص پیکاپ F-150 SSV می‌گوید:

خودروهای سواری که فورد برای نیروهای گشتی پلیس ساخته است، در تمام کشور (آمریکا) پرفروش‌ت رین و پرکاربردترین خودروهای پلیس هستند؛ با این وجود برخی آژانس‌ ها و نهادها نیاز به خودرویی دارند تا بتواند پنج سرنشین را به همراه تجهیزات کامل حمل کند و در مواقع لزوم دارای قابلیت خارج جاده‌ای نیز باشد؛ اینجا مرحله‌ ای است که نام خودرو های F-150 SSV و اکسپدیشن SSV به میان می‌ آید.

هردو خودرو از نسل دوم پیشرانه‌ی اکوبوست شش سیلندر و ۳.۵ لیتری فورد استفاده می‌ کنند که از نوع V-شکل و مجهز به سیستم تویین توربو است. همچنین امکان سفارش پیکاپ F-150 SSV  با پیشرانه‌ی هشت سیلندر خورجینی به حجم ۵ لیتر وجود دارد. هردو  پیشرانه‌ به جعبه‌دنده‌ی ۱۰ دنده‌ی خودکار متصل خواهند بود که سیستم استارت/استاپ نیز روی آن نصب شده است. برای پاسخگویی به مصارف برقی، سیستم برقی این خودروها با نمونه‌ی استاندارد متفاوت است و از یک آلترناتور جدید با خروجی ۲۴۰ آمپر بهره می‌ برد.

مدل ۲۰۱۸ اکسپدیشن SSV به یک دیفرانسیل لغزش محدود نیز مجهز است که دارای کنترل الکترونیکی و ضریب انتقال نیروی ۳.۷۳ به ۱ است. در داخل این خودرو صندلی‌های نیمکتی از جنس وینیل قرار گرفته‌اند که چیدمان آن‌ها با نمونه‌ی استاندارد کمی متفاوت است و انعطاف‌ پذیری کمتری در اختیار راننده قرار می‌دهد. برای راحتی در تمیز کردن فضای داخلی این خودرو، تمامی سقف و کف خودرو به‌ جای موکت با وینیل پوشانده شده‌ اند.

پیکاپ F-150 SSV فورد در تیپ XL و در دو نوع سایز اتاق شامل سوپر کرو و سوپر کب قابل سفارش خواهد بود و امکان سفارش این خودرو به‌صورت دیفرانسیل عقب یا چهارچرخ محرک وجود دارد. مدل اکسپدیشن SSV، خودرویی با بدنه‌ی آلومینیومی، تودوزی وینیل و جعبه‌دنده‌ی ۱۰ سرعته است که اهرم تعویض دنده‌ی آن روی ستون فرمان قرار گرفته است.

باهم در میهن پست تصاویری از پیکاپ F-150 SSV را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع [/highlight]: motortrend

 

2 دیدگاه برای “رونمایی از پیکاپ F-150 SSV فورد ، خودروی مخصوص برای خدمات ویژه”

  1. کاتب گفت:

    بنظر من فورد در هر زمانی مدرن عمل کرده

  2. هژیر گفت:

    عالیه.بهتر از این نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *