شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۲۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم شهرستان نیر درمسیر انتقال پیکر این شهیدان با قربانی کردن گوسفند ، برپایی ایستگاه های صلواتی و در…

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم شهرستان نیر درمسیر انتقال پیکر این شهیدان با قربانی کردن گوسفند ، برپایی ایستگاه های صلواتی و در حالی که گل های لاله در دست داشتند از پیکراین شهدا استقبال کردند.

در این آیین باشکوه، مردم شهرستان نیر با اجتماع کم نظیر پیکرهای مطهر سه شهید گمنام را از ورودی شهر تا منطقه نوالار تشییع و در این نقطه به خاک سپردند.

فرماندار نیر حضور حماسی مردم شهرستان نیر در آیین وداع با سه شهید گمنا م دفاع مقدس را کم نظیر دانست و گفت: هر زمان پای ارزشهای اسلامی و مذهبی در میان باشد مردم دین خود را ادا می کنند.

اکبر صمدی افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و تکریم و تجلیل از مقام آنان وظیفه ای همگانی است، شهیدان با نثار خون خود پرچم ولایت را برافراشته و چراغ پرفروغ انقلاب اسلامی را روشن نگه داشته اند.

حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر گفت: شهدای گمنام، ایثارگرانی هستند که به خاطر حفظ حیثیت و آبروی این نظام جان خود را از دست داده و امروز ملت ایران به پاس این همه فداکاری و از خود گذشتگی یاد و نام آنها را گرامی می دارند.

وی با بیان اینکه حضور این شهدای گمنام در شهر نیر یک روز تاریخی و حماسی را برای این خطه رقم زد، افزود: عظمت وشکوه حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب در مراسم تشییع پیکر این سه شهید گمنام بار دیگر در شهرستان نیر تجلی یافت .

پیکرهای آغشته به عطر غربت سه شهید گمنام که در جیان تحقیق و تفحص در مناطق عملیاتی به دست آمده اند،شهید 17 ساله مربوط به عملیات والفجر هشت و منطقه عملیاتی فاو، شهید 27 ساله مربوط به تک دشمن در منطقه عملیاتی فاو و 19شهید ساله مربوط به عملیات خیبر در منطقه عملیاتی مجنون هستند .

شهرستان نیر در 30 کیلومتری شهر اردبیل قرار دارد.

/7116/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.