جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۹

برای نخستین بار در کشور از پیک حقوق شهروندی ویژه دانش آموزان ابتدایی در گیلان با حضور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی…

برای نخستین بار در کشور از پیک حقوق شهروندی ویژه دانش آموزان ابتدایی در گیلان با حضور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان، یونس رنجکش سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در حاشیه این مراسم اظهارکرد: پیک حقوق شهروندی، طبق تفاهم نامه همکاری بین اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و معاونت آموزش ابتدایی سازمان آموزش و پرورش استان، در راستای اهداف آموزشی و تبیین حقوق شهروندی و بسترسازی‌های فرهنگی در بین دانش اموزان منتشر شده است.

وی افزود: این پیک برای اولین بار در کشور در مقطع ابتدایی منتشر شده است که می‌تواند نقش مهمی در آموزش مفاهیم حقوق شهروندی در بین دانش آموزان داشته باشد.

رنجکش یادآور شد: عنایت ویژه دکتر نجفی استاندار گیلان از دلایل اصلی انتشار این پیک است که در راستای اهداف نگاه آموزش و بسترسازی در حوزه‌های پایه جامعه انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: در نخستین گام این پیک برای دو مقطع دوره اول و دوره دوم ابتدایی منتشر و در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان یادآور شد: طراحی و تهیه مطالب و تدوین این مجموعه از سوی کارشناسان آموزش و پرورش و با محوریت معاون آموزش ابتدایی سازمان آموزش و پرورش گیلان انجام شده است.

به گفته وی قرار است در زمینه توسعه و آموزش مباحث حقوق شهروندی و بسترسازی در حوزه‌های آموزش بر اساس تفاهم نامه همکاری این اقدام پیگیری و ادامه یابد.

محمدرضا گلی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این زمینه گفت: تلاش داریم تا حقوق شهروندی را در بین دانش اموزان نهادینه کنیم.

وی ضمن تشکر از استاندار گیلان و پیگیری‌های اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان اظهار کرد: باید از نگاه ویژه استاندار در توجه به فرهنگ سازی و بسترسازی‌های پایه‌ای تقدیر کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: این پیک در مرحله اول با تیراژ هشت هزار نسخه و با توجه به حمایت استاندار برای کلیه دانش آموزان مقاطع آموزش ابتدایی پیش بینی شده است که در نظر داریم با ایجاد کارگاه‌های آموزشی و تدوین شیوه‌های تدریس مناسب این پیک به دانش آموزان آموزش داده شود.

به گزارش ایسنا، پیک حقوق شهروندی دوره اول ابتدایی در 32 صفحه و با مضامینی چون حفظ محیط زیست، رعایت بهداشت در محیط خانه و خانواده، صرفه جویی در مصرف سوخت و آب، فرهنگ ترافیک، حفظ حجاب و دیگر مطالب متنوع، شاد و آموزشی است.

همچنین پیک دوره دوم ابتدایی نیز در 32 صفحه و با مضامینی چون رعایت حریم خصوصی، احترام به حقوق دیگران، آلوده نکردن فضاهای شهری، آشنایی با مشاهیر و مفاخر استان گیلان، آشنایی با آداب زیارت، احترام به سالمندان و غیره است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *