پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی ایلخانی عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید فرودگاه های خراسان رضوی عنوان کرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی ایلخانی عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید فرودگاه های خراسان رضوی عنوان کرد: سال گذشته در 54 فرودگاه کشور در مجموع 43 میلیون مسافر جابه جا شده اند که بیش از 50 درصد آن مربوط به مشهد و دو فرودگاه تهران بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت فرودگاه مشهد در کشور بیان کرد: طی سال گذشته  هفت میلیون و 800 هزار نفر از فرودگاه مشهد جابه جا شده اند.

ایلخانی با اشاره به اقدامات توسعه ای در فرودگاه مشهد طی چهار گذشته ابراز کرد: این اقدامات موجب افزایش 100 درصدی سطح خدمات شده است چنانکه حجم مسافر جابه جا شده از سه میلیون و 900 هزار نفر در سال 89 به هفت میلیون و 800 هزار نفر در سال 92 رسیده است.

وی به افزایش حجم تقاضای مسافرت هوایی به مشهد اشاره کرده و گفت: هفته گذشته جهت افزایش سطح خدمات و به منظور احداث فرودگاه جدید مشهد توافقی با یک شرکت دولتی چینی به امضا رسید.

ایلخانی بیان کرد: این فرودگاه در اراضی جدیدی که از طریق استان در اختیار شرکت فرودگاه های استان قرار می گیرد به صورت فاینانس از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران که در اختیار چین است با ظرفیت پذیرش مطلوب مسافر داخلی و خارجی و ترمینال بار مناسب احداث می شود.

وی با بیان اینکه عمده پرواز فرودگاه های شهید هاشمی نژاد از روی شهر می گذرد عنوان کرد: این امر مزاحمت هایی برای مردم دارد .

مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور ادامه داد: این امر در کنار پیگیری احداث فرودگاه جدید، موضوع توسعه فرودگاه موجود و گسترش بارانداز، توسعه ترمینال پروازهای داخلی همچنان پیگیری می شود و به این منظور  350 میلیارد ریال اعتبار برای کارهای جاری و عمرانی فرودگاه مشهد در نظر گرفته شده است.

ایلخانی با بیان اینکه با توجه به روند رشد کنونی مشهد ، ایجاد یک فرودگاه جدید ضروری است، افزود: باید بستر لازم را برای ارائه خدمات به زائران و تسهیل رفت و آمدها به این کلانشهر مذهبی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.