یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد احمدی بعدازظهر یکشنبه در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در…

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد احمدی بعدازظهر یکشنبه در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در محل دائمی نمایشگاه‌های فارس اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی موجب اثبات توانمندی در عرصه صنعت گاز، نفت و پتروشیمی و بیان پیشرفت‌ها در جهت رشد و توسعه کشور می‌شود.

استاندار فارس بیان کرد: این نمایشگاه می‌تواند نقطه اتصالی میان صنعت، دانشگاه، بخش خصوصی و دولتی باشد.

وی خاطرنشان کرد: فارس در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های انرژی کشور است، به گونه‌ای که 42 درصد گاز مصرفی کشور در این استان تولید می‌شود.

وی ادامه داد: به دنبال تأسیس نخستین صنعت پتروشیمی کشور در مرودشت، مشابه این طرح در برخی از شهرستان‌های استان نیز در حال پیگیری است.

استاندار فارس گفت: امروز نفت و گاز در شمار صنایعی محسوب می‌شوند که می‌تواند موجبات ترقی هر کشوری شود که بهره‌گیری بهینه از آن، اشتغال و ثروت ملی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه امروز صنعت پس از سال‌ها جای خود را پیدا کرده است، تصریح کرد: حاصل نمایشگاه‌های مختلف یاید رشد و استقلال همه جانبه کشور باشد.

صنعتگران فارس با حضور در نمایشگاه‌ها پیوند اقتصادی با دولت را تقویت کنند

همچنین مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های فارس گفت: تولیدگنندگان و صنعتگران این استان می‌توانند با حضور در این نمایشگاه‌ها پیوند اقتصادی با دولت را تحقق ببخشند.

سیدرضا اسکندری اظهار داشت: شرکت‌های نمایشگاهی پیوند دهنده صنعت و موتور محرکه این عرصه در بخش‌های مختلف اقتصادی هستند.

وی با اشاره به چهار مزیت نسبی استان فارس در ابعاد کشاورزی، گردشگری، مذهبی و  پزشکی است، افزود: فارس با دارا بودن نفت و گاز یکی دیگر از مزیت‌های نسبی خود را نسبت به دیگر استان‌ها رقم زده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های فارس مهمترین مزیت نسبی فارس را مزیت نفت و گار ذکر و خاطرنشان کرد: فارس دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله دانشگاه‌های بسیار خوب و توانمند است که تولیدگنندگان و صنعتگران این استان می‌توانند با حضور در این نمایشگاه‌ها پیوند اقتصادی با دولت را تحقق ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.