دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۸

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها، گفت: استنکاف سازمان فرهنگی هنری شهرداری از ارایه خدمات…

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها، گفت: استنکاف سازمان فرهنگی هنری شهرداری از ارایه خدمات تفریحی و آموزشی در قالب فرهنگسراها به جوانان و نوجوانان جای تامل دارد و مجلس پیگیر آن خواهد بود.

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، از ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها انتقاد کرد و گفت: استنکاف سازمان فرهنگی هنری شهرداری از ارایه خدمات تفریحی و آموزشی در قالب فرهنگسراها به جوانان و نوجوانان جای تامل دارد و مجلس پیگیر آن خواهد بود.

نماینده مردم آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه خدمات آموزشی و تفریحی در فرهنگسراها به جوانان از لحاظ اقتصادی برای مردم به صرفه است، افزود: نباید مکان‌هایی که با هدف پر کردن اوقات فراغت جوانان ایجاد شده‌اند کارکرد اصلی خود را فراموش کنند، واقعیت آن است که فرهنگسراها با هدف ارایه خدمات تفریحی و آموزشی با هزینه کم شروع به فعالیت کردند بنابراین از هدف خود فاصله بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه فرهنگسراها تاکنون در راستای ارایه خدمات به قشر کودک، نوجوان و جوان به خوبی عمل کرده‌اند، گفت:‌ توقف ارایه خدمات با هر بهانه‌ای از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری به عنوان متولی فرهنگسراها پذیرفتنی نیست.

وی با یادآوری نام‌گذاری سال جاری با نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، افزود:‌ در سالی که فرمایشات مقام معظم رهبری با نام فرهنگ مزین شده نباید اقدامات فرهنگی محدود محصور شود.

صلاحی با بیان اینکه مجلس پیگیر چرایی ممنوعیت تدریس موسیقی در فرهنگسراها خواهد بود، گفت: ارایه خدمات ارزان به قشر جوان جامعه که در فرهنگسراها جریان دارد نباید با اقدامات نسنجیده متوقف شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تاکنون ارایه خدمات به قشر جوان را در قالب فرهنگسراها برعهده داشته، افزود: حال برای توقف ارایه چنین خدماتی شهرداری باید توجیه منطقی ارایه کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استقبال مردم به استفاده از خدمات فرهنگسراها به نسبت بخش‌های خصوصی بیشتر است،‌ یادآور شد: با توجه به هزینه‌ کم و به صرفه بودن خدمات فرهنگسراها و همچنین نزدیکی و بومی بودن آن به مردم باید خدمات فرهنگسراها بیش از پیش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *