دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۸

برخلاف تعبیرهایی که از مصرف بیسکویت سبوس داربرای لاغری  شده است ،انها نه تنها شما را لاغر نمیکنند ؛بلکه باعث افزایش وزنتان نیز…

fghsdgs  چاقی حتی با این عصرانه های سبوسدار

برخلاف تعبیرهایی که از مصرف بیسکویت سبوس داربرای لاغری  شده است ،انها نه تنها شما را لاغر نمیکنند ؛بلکه باعث افزایش وزنتان نیز می شوند ،چون مثل بقیه بیسکویتها با شکر و روغن و ارد تهیه شده اند.


دبیر انجمن پیشگیری از چاقی معتقد است : مصرف بیش از اندازه بیسکویت سبوس دار قطعاً اضافه وزن و چاقی را در پی خواهد داشت.

دکتر « محمد هاشمی » در مطلبی با این موضوع در سایت شخصی خود نوشته است: عده ای تصور می کنند ، مصرف بیسکویت های سبوس دار موجب اضافه وزن نمی شود این در حالی است که بیسکویت سبوس دار به لحاظ کالری تفاوتی با سایر انواع بیسکویت ها ندارد.

وی در ادامه می افزاید:تمام بیسکویت ها از ترکیب آرد سفید، روغن، شکر و سایر افزودنی ها تهیه می شود. تنها مزیت بیسکویتهای سبوس دار اضافه شدن مقادیری سبوس به ترکیب آنها است که باعث می شود پس از مصرف آنها احساس سیری بیشتر و پایدارتری حاصل شود وگرنه به لحاظ کالری تفاوتی با سایر انواع بیسکویت ندارند.

هاشمی تاکید کرد:روغن موجود در اغلب بیسکویت ها نیز از نوع چربی های اشباع به شمار می آید که می تواند به سلامتی لطمه بزند.

به اعتقاد دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ، گرچه بیسکویتهای سبوسدار انتخاب مناسب تری در مقایسه با سایر بیسکویتها است اما هر یکصد گرم بیسکویت، فارغ از نوع سبوسدار یا غیر سبوس دار، حاوی حدوداً ۳۶۰ کالری یعنی معادل حدود چهار کیلومتر پیاده روی انرژی است پس مصرف بیش از اندازه آنها قطعاً اضافه وزن و چاقی را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.