یکشنبه، ۱۷ فروردین ۹۹ - ۰۳:۲۷
چالیدره

چالیدره یکی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد است که در حقیقت در اطراف آن قرار دارد. در ادامه این مکان دیدنی را…

چالیدره یکی از جاذبه های گردشگری شهر مشهد است که در حقیقت در اطراف آن قرار دارد. در ادامه این مکان دیدنی را بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد.

این روزها هرکسی به شهر مقدس مشهد سفر می‌کند؛ سری به منطقه گردشگری و بسیار زیبای چالیدره (محلی‌ها به آن دره چالی می‌گویند) زده و یک روز پر هیجان را سپری می‌کند.

چالیدره

چالیدره یک منطقه توریستی در ۱۷ کیلومتری غرب مشهد و با فاصله کمی از شهر طرقبه واقع شده است. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که دوست دارند به طرقبه سری بزنند؛ سر از چالیدره درآورده و آن‌جا به تفریح و گردش و طبیعت‌گری می‌پردازند.

چالیدره یک منطقه با پوشش گیاهی خاص، آب‌وهوای عالی و دریاچه است که تا چند سال پیش فقط برای استراحت و لذت بردن از هوای بسیار خوب و مفرح آن، پذیرای میهمان‌ها بود ولی در سال‌های اخیر و با راه‌اندازی مجموعه‌های تفریحی و توریستی، افراد بیشتری برای گذراندن اوقات فراغت و گردش‌های هیجان‌انگیز به آن‌جا سفر می‌کنند.

چالیدره

چالیدره چه جاذبه‌های گردشگری و تفریحی دارد؟

مهم‌ترین سوال این است که چالیدره چه مراکزی تفریحی دارد؟ به جز آب‌وهوای بسیار خوب آن در نیمه اول سال و به‌ویژه فصل تابستان و مناظر طبیعی آن‌جا، تله‌سیژ، بانجی جامپینگ، ماهیگیری، قایق‌سواری، برجِ گردان، زیپ‌لاین، عینک واقعیت‌مجازی، اسکله تفریحی، عکاسخانه سنتی، امکانات تفریحی ویژه کودکان، کشتی شناور، قطار U شکل، ایستگاه‌های سنجش قدرت تمرکز و نشانه‌گیری هدف با پرتاب دارت و توپ برخی از امکانات تفریحی و گردشگری چالیدره هستند.

چالیدره

اضافه کنید رستوران‌ها، لمکده، چایخانه، کافی‌شاپ‌ها و غذاخوری‌هایی که می‌توانند یک روز تفرحی شما با خانواده را کامل کنند. قایق‌سواری روی سد زیبای چالیدره با قایق‌های پدالی ۲ و ۴ نفره، قایق‌های موتوری خانوادگی و لنج‌های بزرگ بسیار لذت‌بخش است.

اگر به چالیدره سفر می‌کنید؛ حتما از بخش ماساژ ماهی هم دیدن و استفاده کنید. یک مرکز پزشکی کاملا تایید شده و رسمی که می‌تواند برای شما فواید پزشکی زیادی از جمله از بین رفتن بافت‌های مرده پوست و افزایش قدرت تمرکز و آرامش داشته باشد.

چالیدره

اگر چند جوان باشید و به این منطقه سفر کنید؛ می‌توانید انواع بازی‌ها و تفریح‌های ۲ و ۴ نفره را ترتیب داده و ضمن تخلیه کردن انرژی و هیجان، لذت با دوستان بودن را بیشتر حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.