یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۶

علیرضا محمودی ایرانمهر داستان‌نویس در گفتگو با خبرنگار مهر،‌ با اعلام این خبر گفت: این کتاب، اولین رمان من است که در ایران…

علیرضا محمودی ایرانمهر داستان‌نویس در گفتگو با خبرنگار مهر،‌ با اعلام این خبر گفت: این کتاب، اولین رمان من است که در ایران چاپ می‌شود. نشر گمان قرار است 25 کتاب فلسفی و چند اثر ادبی را زیر نظر خشایار دیهیمی برای عرضه در نمایشگاه کتاب، چاپ کند که «فریدون پسر فرانک» نیز یکی از این کتاب‌هاست.

وی افزود: این رمان همان‌طور از نامش انتظار می‌رود، حاوی یک داستان اساطیری و تاریخی است و در عین حال یک رمان است. یعنی دارای ویژگی‌های رمان مدرن بوده و با چنین رویکردی نوشته شده است. داستان زبانی آرکائیک و تداعی‌کننده فضای شاهنامه است. در نگارش داستان سعی کردم از کلمات عربی استفاده نکنم و فقط از واژگان فارسی بهره ببرم. بنابراین در یک جمع‌بندی می‌توانم بگویم این داستان با زبان شاهنامه ولی با ساختاری مدرن نوشته شده است.

این داستان‌نویس ادامه داد: روایت داستان «فریدون پسر فرانک» پلی‌فونیک و چندصدایی است؛ به این معنی که هرکدام از شخصیت‌ها صدای خودشان را دارند. شیوه روایت داستان، استفاده از اول شخص متعدد است و رمان چندین راوی اول شخص دارد که همان‌طور که اشاره کردم، هرکدام صدا و روایت خود را دارند.

ایرانمهر گفت: این کتاب مجوز چاپ را توسط نشر گمان دریافت کرده و در حال حاضر زیر چاپ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *